XVI Dzień św. Patryka w Sandomierzu

start 17.03.2019 godz. 18:00

Sandomierskie Centrum Kultury/Port Kultury w Sandomierzu

koniec 17.03.2019 godz. 23:00

Lokalizacja: Sandomierz, ul. Portowa 24

Niedziela, 17.03.2019 r., Port Kultury i Lapidarium pod Ratuszem 

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Dnia Świętego Patryka, który na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Sandomierza. 

KONCERT GŁÓWNY

Port Kultury, ul. Portowa 24, godz. 18:00
Widowisko multimedialne Eachtra - muzyka, taniec, literatura, wizualizacje
grane przez muzyków Jig Reel Maniacs, tańczone przez zespół tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz okraszone obrazem i słowem Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka.

Bilety w cenie 30 złotych w przedsprzedaży do nabycia codziennie w CIT/Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel. 15-644-61-05, e-mail: [email protected],
lub za pośrednictwem serwisu kupbilecik.pl
W dniu koncertu bilety w cenie 40 złotych

AFTER PARTY

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, godz. 21:00
St. Patrick's fusion & dance
Jig Reel Maniacs z zespołem tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien

Wstęp wolny po okazaniu zaproszenia. Zaproszenia do odbioru codziennie w CIT, Rynek 20, 
27-600 Sandomierz, tel. 15-644-61-05, e-mail: [email protected],

(w obu przypadkach ilość miejsc ograniczona) 

Widowisko E A C H T R A 
– spektakl muzyczno-taneczno-multimedialny 


O P I S     W Y D A R Z E N I A     G Ł Ó W N E G O
 

EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (www.jrm.art.pl), zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien (https://irlandzki.com) oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka (www.fraszczak.com).

Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują animacjami, recytowanymi fragmentami literatury oraz żywą muzyką.


W Y K O N A W C Y

Jig Reel Maniacs – to jedna z najstarszych (założona w 1990 roku), charakterystycznych (charakternych) i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce, grająca Celtic fusion – celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: rock, jazz, funk, reggae – muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium:


Michał Jankowski 
– gitara akustyczna;
Aleksander Brych 
– flet drewniany poprzeczny (irlandzki flet miłosny);
Michał Mazur 
– dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie;
Julia Owczarek 
– skrzypce;
Mariusz Sprutta 
– gitary basowe, śpiew, recytacje;
Krzysztof Łangowski 
– gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki 
– perkusja, instrumenty perkusyjne.


Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Tancerze: Marta Zielińska, Alicja Zielińska, Katarzyna Chojnacka, Agnieszka Zacher, Milena Kretschmer-Mielczarek, Ewa Suleja, Łukasz Główka


C Z T E R Y     E L E M E N T Y     S P E K T A K L U


MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – więcej o zespole: www.jrm.art.pl


TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – więcej o zespole: https://irlandzki.com


OBRAZ – przezrocza ze Szkocji i Irlandii Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Szkocji i Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce.


SŁOWO – proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach.


C Z A S
2 x 55 minut i przerwa 15 minut


V I D E O

okiem filmowca (Dariusz Zaród, kwiecień 2013): 
https://www.youtube.com/watch?v=nyNVuJ_daVs


F O T O G R A F I E

Teatr Rampa w Warszawie, 17 marca 2017
http://www.jrm.art.pl/gallery/index.php?pageType=folder&currDir=./2017/2017-03-17%20Eachtra%20for%20Paddy%20Rampa%20Theatre%20Warsaw

Centrum Kultury Browar B we Włocławku, 16.03.2018
http://www.jrm.art.pl/gallery/index.php?pageType=folder&currDir=./2018/2018.03.16_Wloclawek_CKBB


Z a p r a s z a m y !

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.