Sandomierz - miasto na szkle malowane. Konkurs plastyczny

start 17.05.2019 10:00

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

koniec 17.05.2019 18:00

Lokalizacja: Sandomierz, ul. Zamkowa 12

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Dominik Kacper Płaza oraz przedstawiciele firmy NSG Group serdecznie zapraszają do udziału w pierwszej edycji konkursu plastycznego „Sandomierz – miasto na szkle malowane” skierowanego do uczniów sandomierskich szkół podstawowych. Tematyka prac konkursowych obejmie malarskie prezentacje zabytków i pejzaży sandomierskich utrwalone na szkle przy użyciu farb witrażowych. Szybki niezbędne do powstania prac, przygotowane przez NSG Group należy odebrać bezpłatnie w siedzibie Muzeum – Zamku Królewskim w Sandomierzu między 10 kwietnia a 17 maja br. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

Inicjatywa powstała dzięki współpracy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz sandomierskiej filii firmy NSG Group i ma na celu rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości młodzieży na dziedzictwo kulturowe Sandomierza – miasta, które dzięki swojej unikalnej architekturze i znaczeniu kulturowym stało się jednym z polskich Pomników Historii.

Dla laureatów konkursu przewidziane są wyjątkowo cenne i atrakcyjne nagrody: plecaki, torby, pendrive’y, powerbanki, boxy śniadaniowe, bidony i inne gadżety. Polecamy!REGULAMIN KONKURSU

Konkurs plastyczny
„Sandomierz – Miasto na szkle malowane”
I Edycja 2019

Organizatorzy:
NSG Group w Polsce
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu


Temat konkursu:
Zabytki i pejzaże sandomierskie utrwalone na szkle (farby witrażowe)

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII sandomierskich szkół podstawowych.

2. Prace konkursowe należy wykonać farbami witrażowymi na szklanych szybkach o formacie A4, przygotowanych przez organizatora konkursu, firmę NSG Group w Polsce.

3. Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą odebrać szybki do wykonania prac konkursowych w siedzibie Muzeum Okręgowego w Sandomierzu: Zamek Królewski, ul. Zamkowa 12, 27-670 Sandomierz, Dział Edukacyjno-Promocyjny.

4. Przy odbiorze szybek należy wypełnić przygotowany formularz zgłoszenia konkursowego (załącznik nr 1). Ilość szybek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Każda praca powinna zostać opatrzona opisem na dołączonej wizytówce: imię i nazwisko autora, klasa, wiek, nazwa szkoły, nazwisko nauczyciela – opiekuna, numer kontaktowy.

6. Miejsce składania prac konkursowych:
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu – Zamek Królewski,
ul. Zamkowa 12, 27-670 Sandomierz, Dział Edukacyjno-Promocyjny.

7. Termin składania prac konkursowych – 17 maja 2019 r.

8. Jury konkursu, w skład którego wejdą przedstawiciele NSG Group w Polsce oraz Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach:
prac uczniów klas IV – VI
prac uczniów klas VII – VIII

9. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody: plecaki, torby, pendrive’y, powerbanki, boxy śniadaniowe, bidony i inne gadżety.

10. Uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz dyrektorzy szkół zostaną poinformowani o wynikach konkursu w dniach 27-31 maja.

11. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w sobotę 1 czerwca (Dzień Dziecka) w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

12. Zgłoszone prace staną się własnością organizatora konkursu.

13. Muzeum Okręgowe w Sandomierzu opublikuje wyniki konkursu na stronie internetowej muzeum, zostaną podane do informacji publicznej także poprzez media społecznościowe i lokalne media.

14. Osoby do kontaktu w sprawie konkursu:
Anna Boroń, tel. 15 644 5757 w. 35, kom. 698 637 318, [email protected]
Ewelina Strawa, tel. 15 644 5757 w. 33, kom. 698 639 312, [email protected]

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.