Obrazów inwestuje: nowe boisko, siłownia, trybuny dla kibiców i budowa obiektu kultury

  • 26.06.2020, 16:53
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Obrazów inwestuje: nowe boisko, siłownia, trybuny dla kibiców i budowa…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Inwestycje realizowane w gminie Obrazów idą pełną parą. Zmienia się infrastruktura sportowa, budują się nowe budynki, powstaje również amfiteatr i kolejne miejsca rekreacji. Wszystko jak mówi wójt Obrazowa, Krzysztof Tworek z myślą o mieszkańcach.

Do tej pory udało się w 100 % ukończyć budowę boiska sportowego w Bilczy. Tuż obok powstał również plac do sportowej rekreacji, z którego może korzystać nie tylko młodzież szkolna, ale cała społeczność tej miejscowości. Infrastruktura sportowa zmienia się również w Święcicy, gdzie powstają sportowe trybuny. 


Te sportowe inwestycje kosztować będą w sumie ponad 550 tysięcy złotych, które w dużym stopniu udało się dofinansować w ramach Osi Priorytetowej 1-7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. 


Jednak sportowe inwestycje to nie jedyne działania jakie obecnie są prowadzone w gminie Obrazów. Ważny jest również aspekt kulturalny. Właśnie teraz powstaje również Samorządowe Centrum Kultury. Inwestycja prowadzona jest w systemie zaprojektuj i wybuduj a całkowity jej koszt to 1 784 000,00 złotych. 


W ramach tej inwestycji powstanie budynek jednokondygnacyjny, w którym znajdą się m.in. pomieszczenia biurowe, toalety, garderoby oraz pracownie tematyczne. 


Jak widzimy w gminie Obrazów dzieje się wiele dobrego. W najbliższych inwestycyjnych planach znajduje się rozbudowa oświetlenia. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe