W Dziurowie stodoła spłonęła w pożarze

  • 16.07.2020, 12:51 (aktualizacja 16.07.2020, 12:55)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
W Dziurowie stodoła spłonęła w pożarze Fot. PSP w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

15 lipca 2020 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Dziurów.

Do pożaru zostały niezwłocznie zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG PSP Sandomierz oraz OSP Dziurów, OSP Zawichost i OSP Winiary. Po dojeździe zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się stodoła kryta eternitem, która w całości była objęta pożarem. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączaniu instalacji elektrycznej w budynku, podaniu dwóch prądów wody na palącą się stodołę. Jednocześnie przeszukano budynek gospodarczy pod względem przebywania osób trzecich, w którym nikogo nie znaleziono. Dalsze działania polegały na dogaszaniu nadpalonych elementów budynku, częściowych pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu.

Słoma i siano, które było zgromadzone w stodole zostało wyrzucone na zewnątrz i przelane wodą. Następnie skontrolowano cały budynek gospodarczy celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

źródło: PSP w Sandomierzu

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe