Sandomierzanin Andrzej Sarwa odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przyznanym przez prezydenta Polski

  • 03.08.2020, 10:48
  • STV | Telewizja Sandomierz
Sandomierzanin Andrzej Sarwa odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przyznanym przez prezydenta Polski Fot. Urząd Miejski w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

Sandomierski pisarz Andrzej Sarwa w piątek 31 lipca odebrał odznaczenie - Medal Stulecia Niepodległości. Odznaczenia nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w województwie świętokrzyskim wyróżnionych zostało 10 osób. Piątkowa uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Andrzej Sarwa otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, nadawany osobom, które od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku przyczyniały się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.
 
Sandomierski pisarz otrzymał odznaczenie za twórczość literacką, która nasycona jest wartościowym przekazem, gdzie ważne miejsce zajmuje szacunek do drugiego człowieka, umiłowanie Ojczyzny i tradycji. W jego utworach nie brakuje także wyjątkowo pięknie przedstawionej historii Polski i Europy, a także wątków dotyczących jego "małej Ojczyzny" - Sandomierza.
 
Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazując odznaczenie zaznaczył, że osoby, które znalazły się na uroczystości w pełni zasłużyły na te ważne odznaczenia, są one również fundamentami, na których zbudowana została współczesna rzeczywistość. Podczas uroczystości nie brakowało gratulacji i podziękowań oraz wzruszeń samych uczestników.
STV | Telewizja Sandomierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe