W Ossolinie powstanie filia ośrodka kultury. Są też ambitne plany, a prace już trwają

  • 07.08.2020, 19:23 (aktualizacja 07.08.2020, 20:11)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
W Ossolinie powstanie filia ośrodka kultury. Są też ambitne plany, a prace…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo będzie gotowa i zacznie prężnie działać! Mowa o pierwszej filii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie, która powstanie w Ossolinie.

Remiza strażaków ochotników w Ossolinie zmienia swoje dotychczasowe oblicze, ponieważ powstanie tam zupełnie nowa instytucja kultury. Dlaczego właśnie tam? To pytanie zadaliśmy zastępcy dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie. 


- Myślę, że powodem tej inwestycji jest to, że od lat odbywa się tam wydarzenie z rycerskim akcentem w tle, czyli „Piknik Rycerski”. To właśnie ten aspekt skłonił władze samorządowe gminy Klimontów do tego, aby to właśnie tam powstała pierwsza filia domu kultury w Klimontowie – wyjaśnia Tomasz Ferens z MGOK w Klimontowie.  


Po generalnym remoncie budynku remizy zmieni się nie tylko jego wygląd zewnętrzny, ale również zmieni się jego wnętrze. Znajdziemy tam siłownię oraz salę do ćwiczeń i pomieszczenia gospodarcze. W nowej jednostce będzie dużo się działo, ponieważ w ramach jej działalności planowane są ciekawe zajęcia dla dzieci i utalentowanej młodzieży. Swoje miejsce spotkań znajdą tam również seniorzy i miłośnicy sportu. 


A wszystko to dzieje się w ramach projektu „Przebudowa i wyposażenie obiektu kultury w miejscowości Ossolin”. Cała inwestycja pochłonie ponad 800 tysięcy złotych, jednak gminie Klimontów udało się pozyskać dofinansowanie na jej realizację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 500 tysięcy złotych. Remont budynku ma potrwać do 15 grudnia tego roku.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe