Caritas wznawia realizację projektu. Pomoże on niepełnosprawnym

  • 11.08.2020, 15:10
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Caritas wznawia realizację projektu. Pomoże on niepełnosprawnym
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejne ciekawe zajęcia realizowane są w ramach projektu prowadzonego przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Mowa o kilkuletnim projekcie „Samodzielność drogą do sukcesu” który ma na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. Program swoim wsparciem objął 21 uczestników.

Pandemia koronawirusa spowolniła wszelką działalność edukacyjną, jednak nie przeszkodziła w realizacji tego projektu, ponieważ jak wspomina Karolina Łętowska, koordynator projektu „Samodzielność drogą do sukcesu” zajęcia w ramach tego przedsięwzięcia realizowane były bez większych zmian. Jedyną zmianą była ich forma online. 


Czas epidemii chyba we wszystkich nas wzbudzał pewien niepokój, strach i stres. Dlatego uczestnicy projektu zostali w tym trudnym czasie objęci dodatkowym wsparciem psychologa. Jak wyjaśnia psycholog Marta Śwircz zajęcia z zakresu terapii psychologicznej okazały się bardzo potrzebne.


Kilkuletni projekt „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” został podzielony na kilka etapów. Jednym z nich był etap zapewniający wsparcie i obserwację psychologa. Teraz wszyscy uczestnicy tego projektu mają okazję skorzystać z indywidualnej terapii psychologicznej, która również jest bardzo istotna.


Ważnym aspektem realizowanego przez Caritas projektu jest również indywidualna terapia oraz wsparcie logopedy. 


Oprócz opieki psychologa i logopedy w ramach projektu jego uczestnicy mają okazję również do skorzystania z bogatej oferty zajęć oraz warsztatów. Dużym powodzeniem wśród uczestników cieszą się zajęcia z rękodzieła artystycznego, które jak podkreśla Karolina Łętowska przynoszą wiele oczekiwanych artystycznych i nie tylko efektów. 


Zajęcia rękodzieła artystycznego w jednym z uczestników obudziły oprócz artystyczno-manualnych umiejętności również duszę poety. 


Z pewnością uczestnicy tego projektu nie mogą narzekać na nudę, ponieważ do szerokiego spektrum podjętych w ramach tego zadania działań wliczyć należy oprócz zajęć plastycznych również inne zajęcia praktyczne, takie jak warsztaty kulinarne oraz stolarskie. W niedalekim czasie na uczestników czekać będą jeszcze zajęcia zooterapii i hortiterapii.  


„Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” będzie realizowany przez najbliższe trzy lata. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe