W niedzielę uroczyste wybrzmienie wyremontowanych dzwonów u Dominikanów. Zobacz zapis konferencji prasowej Ojca Marcina Lisaka

  • 12.08.2020, 13:44
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Konferencja prasowa o. Marcina Lisaka w temacie odrestaurowanych zabytkowych…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu z wieży kościoła świętego Jakuba w Sandomierzu zabrzmi najstarszy dzwon w Polsce. O ponownym uruchomieniu zabytkowych dzwonów kościelnej podczas dzisiejszej konferencji prasowej opowiedzieli: przeor klasztoru dominikanów w Sandomierzu ojciec Marcin Lisak, starosta sandomierski Marcin Piwnik oraz burmistrz Sandomierz, Marcin Marzec.

Jak wyjaśnił przeor sandomierskich dominikanów o. Marcin Lisak w kościelnej wieży odnowiony został najstarszy dzwon w Polsce.

- To dzwon o imieniu Piotr w kościele świętego Jakuba w Sandomierzu, którego powstanie datowane jest na 1314 rok. Na dzwonie widnieje imię „Petrus” czyli Piotr – powiedział o. Marcin Lisak.

Wspomniany dzwon został wraz z pozostałymi dwoma zabytkowymi dzwonami odrestaurowany.

- Dwa pozostałe dzwony, które zostały odnowione to dzwon przeorski z 1389 roku oraz dzwon flisacki z 1758 roku – wyjaśnił przeor o. Marcin Lisak.

Uroczysta reinauguracja odnowionych dzwonów świętojakubskich będzie miała miejsce w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 12.00.

Dzwony zabrzmią po uroczystej mszy św. a wydarzenie uświetni występ Katarzyny Ćwiek – członka zespołu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w krótkim repertuarze sakralno-operowym.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe