Praktyczne zajęcia dla niepełnosprawnych, które pomogą w normalnym życiu

  • 18.08.2020, 11:00
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Praktyczne zajęcia dla niepełnosprawnych, które pomogą w normalnym życiu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Caritas Diecezji Sandomierskiej wciąż realizuje kilkuletni projekt „Samodzielność drogą do sukcesu”, którego głównym celem jest przede wszystkim zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.

W ramach prowadzonego projektu uczestnicy mają okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów. Jak do tej pory odbyły się już  m.in. zajęcia z rękodzieła artystycznego i trening umiejętności społecznych. Każdy z 21 uczestników projektu objęty jest  profesjonalną opieką psychologa oraz logopedy. Oprócz wspomnianych już zajęć i warsztatów podopieczni projektu mają okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas praktycznych zajęć stolarskich i kulinarnych, które według prowadzących uczą tego, co najważniejsze, czyli samodzielności w łatwych pracach domowego zacisza. 

W niedalekim czasie na uczestników czekać będą jeszcze zajęcia zooterapii i hortiterapii. „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” będzie realizowany przez najbliższe trzy lata. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe