Nowe boisko powstaje przy stadionie w Klimontowie. Zakończono także budowę stref rekreacji w gminie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowy stadion sportowy powstanie w Klimontowie. Prace nad zupełnie nowym obiektem sportowym już trwają i mają zakończyć się jeszcze w tym roku, ponieważ pierwsze treningi na płycie boiska planowane są późną jesienią.

Nowy stadion przeznaczony będzie również  dla wszystkim mieszkańców, ale w głównej mierze będzie stanowił jednak miejsce treningów dla piłkarzy lokalnego klubu LKS Klimontowianka Klimontów i uczniów szkół z terenu gminy Klimontów. Cała sportowa inwestycja klimontowski samorząd będzie kosztować około 419 tysięcy złotych. Burmistrz, Marek Goździewski wyjaśnił, że inwestycję budowy nowego stadionu udało się zrealizować dzięki dużemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wynosiło 330 tysięcy złotych. 


Budowa nowego stadionu to nie jedyna sportowa inwestycja. W tym roku oprócz remontów dróg Klimontów w dużej mierze postawił na sport, co widać w każdym, nawet najmniejszym zakątku gminy. Kolejne duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoliło na wykonanie czterech Otwartych Stref Rekreacji, które łącznie kosztowały 245 906,41 złotych. 


Z nowych Otwartych Stref Rekreacji z wielką chęcią korzystają mieszkańcy nie tylko Klimontowa, ale również Górek Klimontowskich, Nasławic i Nawodzic.  

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe