Bałtyk-Bieszczady Tour z punktem kontrolnym w Sandomierzu. Blisko 400 kolarzy przejechało trasę 1008 km od Świnoujścia do Ustrzyk Górnych

  • 01.09.2020, 16:17 (aktualizacja 01.09.2020, 17:03)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dla jednych to wielka próba swojej wytrzymałości, dla drugich to walka o najlepszy czas. Są też tacy dla których to doskonała przygoda. Mowa o ultramaratonie kolarskim „Bałtyk Bieszczady Tour 1008 km”, w którym już po raz 12 udział wzięło kilkaset kolarzy z całej Polski i zagranicy.

„Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km” to wyścig kolarski, którego trasa liczy 1008 km i przebiega przez tereny całej Polski począwszy od Świnoujścia po Ustrzyki Górne w Bieszczadach, które są ostatnim punktem na mapie tego kolarskiego maratonu. Limit czasu na pokonanie ponad tysiąca kilometrów to 70 godzin, jednak najlepsi pokazują, że na miejsce mety można dotrzeć o wiele szybciej. 

Chociaż ultramaraton BBT 1008 km cieszy się dużym prestiżem wśród kolarzy to Robert Janik organizator tego rowerowego przedsięwzięcia wspomina, że początki wcale nie należały do łatwych.

I chociaż to wydarzenie odbywa się już po raz 12, to jednak dopiero w tym roku rowerowi śmiałkowie zawitali do Królewskiego Miasta, zatrzymując się na jednym z punktów kontrolnych, który zlokalizowany był na sandomierskim Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.  

W Sandomierzu na strudzonych kolarzy, którzy pokonali już 770 km czekało wiele dobrego. Na punkcie kontrolnym znaleźli nie tylko miejsce do odpoczynku oraz pożywne jedzenie, ale również profesjonalną opiekę fizjoterapeuty i mały serwis rowerowy. Małą przerwę kolarzom umilał natomiast swoimi występami w asyście muzyków kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Karol Bury.

W każdym roku na starcie pojawia się elita najlepszych kolarzy długodystansowych. Wśród nich m.in. wielokrotni rekordziści i zwycięzcy Bałtyk Bieszczady Tour 1008 km poprzednich edycji oraz Liderzy Pucharu Polski w Maratonach szosowych. Od wielu lat w imprezie startują również zawodnicy z Rosji, Niemiec, Australii, Wielkiej Brytanii, Danii i Czech. Od ośmiu edycji wymagającą trasę Bałtyk – Bieszczady na zabytkowym rowerze WIGRY 3 przemierza również Robert Woźniak, który przed naszą kamerą na mecie podzielił się swoimi wrażeniami z tego ultramaratonu. 

Organizatorem punktu w Królewskim Mieście była redakcja Telewizji Sandomierz – SandomierzTV.pl, która do współorganizowania punktu zaprosiła sponsorów w gronie których znalazły się władze samorządowe powiatu sandomierskiego oraz miasta Sandomierza. Swoje wsparcie w organizacji punktu zaoferowały również firmy z regionu takie jak NSG GROUP, AUTO-AGRO-SERWIS ZDZISŁAW NASTERNAK, Firma NOVIS Sławomir Gągorowski, Gabinet Fizjoterapii Adrian Lasota, Kasztelan Karol Bury i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz Dwór Markus w Lipniku i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe