Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza z udziałem Prezesa PEC. Duże inwestycje, szczepienia, monitoring tematami briefingu

  • 08.09.2020, 15:20 (aktualizacja 08.09.2020, 20:22)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza z udziałem Prezesa PEC Sp.…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O planowanym rozpoczęciu drugiego etapu prac związanych z rewitalizacją parku miejskiego w Sandomierzu, darmowych szczepieniach przeciw grypie oraz nowych kamerach na ul. Trześniowskiej i planowanych dużych inwestycjach przez sandomierskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowano dziś na konferencji prasowej burmistrza Marcina Marca i prezesa PEC w Sandomierzu Rafała Biniędy.
Jak poinformował dziś burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec wyłoniona została już firma, która będzie odpowiedzialna za wykonanie kolejnych prac związanych z rewitalizacją parku miejskiego. Podpisanie umowy z wykonawcą na inwestycję o wartości 3 287 000 złotych planowane jest na połowę września. W zakresie prac ujęto m.in. wszelkie roboty rozbiórkowe i nawierzchniowe polegające na demontażu starych alejek, instalację monitoringu i oświetlenia, zagospodarowanie zieleni oraz usunięcie gniazd ptaków. W parku miejskim oprócz alejek zmieni się także mała architektura.
 
Miasto zainwestowało również około 13 tysięcy złotych na powiększenie sieci monitoringu miejskiego. Sześć nowych kamer zostało zamontowanych na dwóch blokach, gdzie znajdują się mieszkania socjalne przy ul. Trześniowskiej. Ta inwestycja była konieczna i wynikała z częstych interwencji Straży Miejskiej spowodowanych m.in. zakłócaniem ciszy nocnej.
 
Ponad 2 600 000 otrzymane z Funduszu Inwestycji Samorządowych przez sandomierski samorząd znajdzie swoje wykorzystanie. Jak poinformował burmistrz, Marcin Marzec duża część z tych pieniędzy zostanie wydana na budowę nowego budynku mieszkalnego, gdzie znajdzie się kilkanaście mieszkań socjalnych, natomiast pozostałą część przyznanych środków miasto wykorzysta na zakup nowych autobusów miejskich.
 
Od 15 września do 15 grudnia potrwają darmowe szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Sandomierza, którzy ukończyli 55 rok życia. Na akcję darmowych szczepień sandomierski samorząd planuje przeznaczyć ponad 30 tysięcy złotych. Jak do tej pory miasto podpisało umowę na wykonywanie szczepień z dwoma przychodniami, jednak trwają rozmowy z kolejnymi ośrodkami zdrowia, ponieważ akcja szczepień będzie prowadzona podobnie jak w poprzednich latach w pięciu przychodniach. W ubiegłym roku z możliwości zaszczepienia się skorzystało 877 mieszkańców na ponad 8 tysięcy uprawnionych Sandomierzan.
 
Obecny na dzisiejszej konferencji Rafał Binięda prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu omówił kwestie związane z budową nowego silnika gazowego, który jak poinformował będzie produkował jednocześnie prąd i energie cieplną, co wpłynie pozytywnie na proces produkcji, który będzie o wiele tańszy i pozwoli ograniczyć emisję CO2.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe