Sandomierz: Mieszkańcy ulicy Polnej z siecią kanalizacyjną

  • 16.09.2020, 18:00 (aktualizacja 16.09.2020, 18:03)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Sandomierz: Mieszkańcy ulicy Polnej z siecią kanalizacyjną
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Budowa sieci kanalizacyjnej na ulicy Polnej w Sandomierzu jest już zakończona. Teraz ponad 40 domów może zostać do niej podłączone. Chociaż inwestycja dotyczyła budowy sieci kanalizacyjnej to w ramach prac odtworzono również nawierzchnię ulicy Polnej.

Cała inwestycja budowy sieci kanalizacyjnej o długości 2 km była prowadzona przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, a jej koszt wyniósł 2 miliony 330 tysięcy złotych brutto. Jak przyznał Piotr Sołtyk przedsiębiorstwo do całej inwestycji z własnych środków dołożyło około 20 procent, ponieważ udało się skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.


Obecnie właściciele posesji mogą już zgłaszać się do sandomierskiego PGKiM, żeby ich gospodarstwa zostały podłączone do nowej sieci. 


Zakończona właśnie budowa sieci kanalizacyjnej na ulicy Polnej to jedna z większych inwestycji, jaką w ostatnich latach realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, który obecnie skanalizowany jest na poziomie ponad 95 procent. Jak przyznaje burmistrz Marcin Marzec, powstawanie kolejnych sieci kanalizacyjnych na terenie miasta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. 


W najbliższych planach skanalizowana  w Sandomierzu zostanie ulica Burka. 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe