Marcin Marzec odpowiada w sporze burmistrz - radni miasta. Za śmieci 8 zł do każdego m3 wody, czy "sztywno" 25 złotych od osoby?

  • 25.09.2020, 14:53 (aktualizacja 25.09.2020, 15:49)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza Marcina Marca na temat uchwał…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W budzącym wiele kontrowersji temacie gospodarki odpadami na terenie Sandomierza odbyła się dziś w Urzędzie Miejskim konferencja prasowa burmistrza, Marcina Marca z udziałem Angeliki Kędzierskiej, naczelnika Wydziału Nadzoru Komunalnego.

O tym, że tzw. „uchwały śmieciowe” zostały zdjęte z ostatniego porządku obrad środowej sesji już Państwa informowaliśmy. W opinii społecznej w związku z tą sprawą pojawiło się wiele spekulacji. Jak poinformował burmistrz Marcin Marzec dzisiejsza konferencja prasowa miała na celu wyjaśnienie i uspokojenie mieszkańców Królewskiego Miasta oraz przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie miasta. 

- Plan pracy nad opracowaniem uchwał związanych z gospodarką odpadami komunalnymi zakładał wspólne działanie z radnymi oraz konsultacje społeczne z sandomierskimi spółdzielniami – wyjaśnił w  trakcie dzisiejszej konferencji, Marcin Marzec. 

W zakresie gospodarki odpadami komunalnymi zostały przygotowane dwa pakiety odpowiednich uchwał „śmieciowych”. Pierwszy z nich zakłada, że mieszkańcy zapłacą za śmieci stawkę, która będzie wiązać się z ich zużyciem wody w metrach sześciennych. Do każdego zużytego metra sześciennego wody (3,70 zł brutto) będzie doliczane 8 zł, które będzie stanowić opłatę za wywóz śmieci. Drugi natomiast zakłada, że opłaty na jednego mieszkańca Sandomierza będą kształtować się - konkretnie - w wysokości 25 złotych. Przypomnijmy, że obecna stawka za wywóz śmieci przypadająca na mieszkańca wynosi 13 złotych. 

Radni Sandomierza są za przyjęciem tej drugiej opcji. Według burmistrza natomiast korzystniejszą opcją dla mieszkańców będzie wybór pierwszego wariantu.  

Jeżeli zaś chodzi o przedsiębiorców to zaproponowane zmiany ich nie dotyczą, ponieważ w dalszym ciągu będę musieli indywidualnie podpisać umowę na wywóz nieczystości, a zapłacą adekwatnie do ilości wygenerowanych śmieci. Naczelnik Wydziału Nadzoru Komunalnego, Angelika Kędzierska wyjaśniła natomiast, że konieczność podjęcia takich działań nakłada na samorząd znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.
 
Zapraszamy do zapoznania się z całą treścią dzisiejszej konferencji w materiale wideo powyżej. 

 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Który wariant nowej "uchwały śmieciowej" w Sandomierzu jest lepszy?


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sandomierzanin
Sandomierzanin 08.10.2020, 19:27
W pierwszej kolejności uporządkujcie sprawy związane z tymi którzy przywożą śmieci z poza Sandomierza. Burmistrz i niby radni niech rozliczą się w pierwszej kolejności przed mieszkańcami ilu takich dzikich delikwentów zapełniających kontenery na śmieci przyłapano, ile nałożono mandatów lub w inny sposób ich rozliczono, a dopiero później niech podwyższają stawki. Nie może być tak, że za nieudolność pobierających nasze pieniądze biurokratów czy mieniących się społecznikami za diety niby radnych mają płacić mieszkańcy. Gdzie są altany śmieciowe, które miasto powinno wykonać? Gdzie są konsultacje z mieszkańcami, którzy zgodnie z art. 16 Konstytucji stanowią wspólnotę samorządową? Ja naprawdę znam temat, bo z tym w przeszłości miałem do czynienia i z pogarda patrzę na to co w tym Królewskim Mieście nieudacznicy wyczyniają.
Mieszkanka
Mieszkanka 25.09.2020, 16:36
Ludzie ....5 osobowa rodzina 125 zł miesięcznie za śmieci...

Pozostałe