Zakończono remont chlorowni, a rewitalizacja zbiorników na wodę trwa. Wielkie inwestycje - tanim kosztem w sandomierskim PGKiM

  • 01.10.2020, 16:30 (aktualizacja 01.10.2020, 16:51)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza z udziałem Prezesa PGKIM nt.…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O inwestycjach jakie zakończyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu w aspekcie zabezpieczenia dostaw wody pitnej mówili dziś na konferencji prasowej burmistrz Marcin Marzec, prezes sandomierskiego PGKiM Piotr Sołtyk oraz zastępca kierownik ds. sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Piotr Chojnacki i Dariusz Kozieja, dyrektor ds. technicznych w PGKiM.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu w 2019 roku podjęło się remontu budynku chlorowni, który zlokalizowany jest na ujęciu wody „Romanówka”. Jak przyznał podczas konferencji Piotr Sołtyk, prezes sandomierskiego PGKiM konieczność remontu podyktowana była przede wszystkim złym stanem technicznym istniejącego budynku, który przez około 40 lat przechodził jedynie doraźne remonty.


W efekcie prac remontowych powstały nowe ścianki działowe, odświeżone zostały tynki oraz uzupełniono ubytki tynkarskie i wymieniono posadzkę. Wysokość pomieszczeń również została dostosowana do obowiązujących przepisów.


Piotr Chojnacki wyjaśnił, że wyremontowana została również instalacja elektryczna, która z uwagi na wiek stwarzała niebezpieczeństwo dla osób obsługujących obiekt. Pomieszczenia wyposażono w nową wentylację. 


Inwestycja związana z remontem budynku wyniosło w sumie 70 tysięcy złotych, przy czym kosztorys inwestorski zakładał kwotę 340 851,58 złotych. 


- Takie oszczędności udało się uzyskać przez to, że wszystkie prace zostały wykonane przez pracowników spółki. Pozwoliło to znacznie ograniczyć wszystkie koszty wyłącznie do zakupu potrzebnych materiałów – wyjaśnił Piotr Chojnacki. 


Drugą ważną inwestycją, jaką prowadzi obecnie PGKiM jest rewitalizacja zbiorników na wodę pitną wraz z częścią hydrauliczną zlokalizowanych na terenie Hydroforni Miejskiej  w Sandomierzu.  Pierwszym etapem tej inwestycji była wymiana części hydraulicznej zasuw przy zbiornikach na wodę pitną. 


Kompleksowa rewitalizacja zbiorników planowana jest na kilka najbliższych lat, jednak jak zapewnił dziś prezes Piotr Sołtyk rewitalizacja powinna zakończyć się w 2022 roku i kosztować będzie ponad 2 miliony złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu finansowym ze środków WFOŚiGW w Kielcach. 


Dotychczas poniesione koszty związane z czyszczeniem zbiorników, wykonaniem ekspertyzy technicznej oraz rozpoczętą wymianą armatury w komorze zasuw wynoszą około 120 tysięcy złotych netto. 


W trakcie dzisiejszej konferencji została zaprezentowana prezentacja pokazująca dotychczasowe  efekty prowadzonych inwestycji.


Zachęcamy do zapoznania się z całym zapisem konferencji. 

 
 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe