Mieszkańcy Chwałek posprzątali swoje otoczenie. Pomagali też najmłodsi

  • 12.10.2020, 18:49 (aktualizacja 12.10.2020, 18:52)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Mieszkańcy Chwałek posprzątali swoje otoczenie. Pomagali też najmłodsi
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Sprzątamy, bo chcemy” to główne hasło sobotniej akcji sprzątania Chwałek, jaką zorganizowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki”. O swoje najbliższe otoczenie zadała grupa mieszkańców a do akcji włączyli się również najmłodsi mieszkańcy tej podsandomierskiej miejscowości.
Klaudia Tajs, prezes „Chwałowianek” przyznała, że akcję sprzątania przyniosło samo życie.
 
W sobotnie popołudnie mieszkańcy Chwałek. Mali i duzi wyposażeni w rękawice i worki wyruszyli w teren. Wszystko dlatego, aby zadbać o środowisko.
 
Chociaż celem akcji sprzątania Chwałek było pozbycie się śmieci zalegających, gdzieś na poboczach, to jednak znalazło się również kilka nieco większych dzikich wysypisk.
Sobotnia akcja przyniosła dużo pozytywnych rezultatów. Jednym z nich jest jej edukacyjny wymiar.
 
Zaśmiecanie środowiska to obecnie jeden z największych problemów. Jak przyznał biorący udział w akcji „Chwałowianek” Grzegorz Socha, wicedyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach takie wydarzenia zwiększają ekologiczną świadomość wśród dzieci.
 
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” już zapowiadają organizację podobnej akcji wiosną.
Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe