Program "Czyste Powietrze" i 10 000 zrealizowanych wniosków

  • 13.10.2020, 18:55 (aktualizacja 13.10.2020, 19:01)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Program "Czyste Powietrze" i 10 000 zrealizowanych wniosków
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od dwóch lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na terenie całego województwa świętokrzyskiego realizuje ogólnopolski program „Czyste Powietrze”, którego celem jest wsparcie finansowe przeznaczone na wymianę źródeł ciepła. Dziś w siedzibie WFOŚ odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Zuzanną Suligą, która została 10 000 beneficjentem tego ciekawego programu.

Jak przypomniał podczas dzisiejszego spotkania prezes tej instytucji Ryszard Gliwiński przez dwa lata Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przyjął w ramach programu „Czyste Powietrze” 10 146 wniosków.


W maju tego roku w programie zostały wprowadzone istotne zmiany, które skutecznie uprościły składanie wniosków. 


Według poseł Agaty Wojtyszek program „Czyste Powietrze” jest jednym z najważniejszych programów, które obecnie są tak skutecznie realizowane.


Poseł Bartłomiej Dorywalski natomiast podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami zwrócił uwagę na fakt, że realizowany program zmienia wśród społeczeństwa spojrzenie na aspekt związany z dbaniem o środowisko.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach rozpatrzył w skali kraju najwięcej złożonych wniosków. 


Konferencja prasowa była okazją do podpisania dziesięciotysięcznej umowy na montaż pompy ciepła.


Chociaż to właśnie dziś podpisano dziesięciotysięczną umowę to jednak program „Czyste Powietrze” wciąż trwa. Odpowiedni wniosek można przygotować w punktach terenowych lub samodzielnie w domowym zaciszu. 

 

 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe