KORONAWIRUS: Marcin Piwnik: "Sytuacja nie jest najlepsza. Nie bagatelizujmy zagrożenia"

KORONAWIRUS: Marcin Piwnik: Sytuacja nie jest najlepsza
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Sytuacja nie jest najlepsza i nie możemy bagatelizować zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa” w takich słowach starosta sandomierski, Marcin Piwnik odniósł się do pytania o obecną sytuację epidemiologiczną w powiecie sandomierskim. Przypomnijmy, że wczoraj potwierdzono rekordową liczbę 14 kolejnych zakażeń w regionie.
W Starostwie Powiatowym w Sandomierzu dziś odbyło się spotkanie z dziennikarzami na którym dyrektor sandomierskiego szpitala Marek Kos oraz starosta sandomierski, Marcin Piwnik poinformowali o obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w regionie.
 
Od 15 września decyzją wojewody świętokrzyskiego Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu ma obowiązek leczyć pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Jak wyjaśnił dyrektor zakażeni pacjenci z chorobami serca lub neurologiczni są leczeni na specjalnie stworzonym oddziale buforowym. Obecnie na tym oddziale znajduje się 11 takich pacjentów.
 
Jak mówi dyrektor szpitala oprócz tych przypadków wśród pacjentów oddziału buforowego, na pozostałych oddziałach również pojawiają się pojedyncze przypadki zakażeń zarówno wśród pacjentów jak również personelu. Zdarzyło się tak na oddziale kardiologii, gdzie zostały wstrzymane planowane przyjęcia. Przyjmowane są natomiast tzw. przypadki ostre, wśród których również pojawiają się osoby zakażone.
 
Na terenie powiatu sandomierskiego obecnie potwierdzono 36 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem.

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe