Aleja Platanowa na 100-lecie sandomierskiego "rolnika"

  • 14.10.2020, 18:00 (aktualizacja 14.10.2020, 18:08)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Aleja platanowa na 100-lecie sandomierskiego "rolnika"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu dziś sadząc Aleję Platanową zainaugurował obchody stulecia istnienia tej placówki. Pamiątkową aleję tworzy 30 drzew, które zostały posadzone wzdłuż ulicy Mokoszyńskiej.

Alicja Szatan dyrektor szkoły wyjaśnia, że taka forma uczczenia setnej rocznicy funkcjonowania szkoły będzie stanowić żywy pomnik przyrody. Jak mówi Alicja Szatan ma również nadzieję, że posadzona aleja będzie kolejną zieloną wizytówką miasta. 


W ramach dzisiejszych wydarzeń otwarty został również ogród dydaktyczny, stworzony m.in. ze starych gatunków drzew. Ogród łączący ogrodniczą tradycję z nowoczesnością, także nie będzie służył wyłącznie uczniom zespołu szkół w nauce. Posłuży również mieszkańcom i przyjeżdzającym do Sandomierza turystom. 


O tym, dlaczego do stworzenia jubileuszowej alei zostały wykorzystane właśnie Platany mówiła Halina Skóra.


Najdłuższa w Europie aleja drzew ma długość około 1 kilometra. Posadzona dziś w Sandomierzu Aleja Platanowa ma 250 metrów, jednak jak zapewniają organizatorzy dzisiejszych uroczystości systematycznie będzie się powiększać o kolejne drzewa. Obecnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu uczy się teraz ponad 200 osób, m.in. w technikum ogrodniczym, technikum architektury krajobrazu i technikum weterynarii.

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe