W sklepach, drogeriach i aptekach od czwartku powracają godziny dla seniorów

  • 14.10.2020, 19:31 (aktualizacja 14.10.2020, 20:59)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
W sklepach, drogeriach i aptekach od czwartku powracają godziny dla seniorów Fot. Zdjęcie ilustracyjne // Źródło: Shutterstock Seniorzy na zakupach. Od czwartku w godzinach 10.00 – 12.00 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły robić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia.

Podziel się:

Oceń:

Od czwartku w godzinach 10 – 12 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy zrobią wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Powrót do rozwiązań z marca jest krytykowany przez właścicieli sklepów.
- Wprowadzamy godziny dla seniorów, tak, jak to było wiosną. Od godz. 10 do 12, w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach. Dajmy w tym czasie zrobić zakupy seniorom – powiedział premier Mateusz Morawiecki zaznaczając, że ten przepis dotyczy osób powyżej 60. roku życia.
 
Zmiana wieku seniorów to istotna zmiana. Wiosną godziny dla seniorów obowiązywały osoby powyżej 65 roku życia.
 
Minister rodziny Marlena Maląg zaapelowała do seniorów o maksymalne ograniczenie wychodzenia z domu i stosowanie zasad bezpieczeństwa: dystans, dezynfekcja, maseczka. Przypomniała również, że od 15 września wracają godziny w których wyłącznie seniorzy będą mogli zrobić zakupy.
 
- Chcemy zapewnić naszym seniorom komfort. Oczywiście mogą oni dokonywać zakupów także o innej porze, ale to będzie taki dedykowany czas" – dodała Marlena Maląg.
 
Godziny dla seniorów nie będą obowiązywać w galeriach handlowych, sklepach odzieżowych oraz sklepach meblowych i budowlanych.
 
Przywilej zakupowy dla osób starszych krytykowany jest przez sprzedawców i właścicieli sklepów. Jak argumentują, wiosenne obostrzenia pokazały, że seniorzy zakupy robią o dowolnych porach, nie wybierają godzin dla nich przeznaczonych. W godzinach od 10 do 12 obroty w sklepach drastycznie spadają do poziomu, którego nie można odrobić o innych porach. Koalicja Obywatelska zaproponowała przepisy, na mocy których można byłoby przywrócić handel w niedzielę co zrekompensuje straty. Na godziny dla seniorów zareagowały największe sieci, w tym Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Wydłużono godziny pracy sklepów, a niektóre dyskonty pracują 24 godziny na dobę.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe