×

Radni powiatowi obradowali. Zobacz transmisję z sesji Rady Powiatu Sandomierskiego

  • 28.11.2018, 19:33 (aktualizacja 28.11.2018, 20:12)
  • Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka
II. SESJA RADY POWIATU SANDOMIERSKIEGO - 28.11.2018 - ZAPIS TRANSMISJI
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Już po raz drugi w Starostwie Powiatowym spotkali się radni powiatowi VI kadencji. Podczas środowych obrad radni Rady Powiatu powołali między innymi komisje stałe oraz przyjęli program współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Po otwarciu obrad sesji przez przewodniczącego Rady Powiatu w Sandomierzu oraz przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, starosta Marcin Piwnik przedstawił informację z dotychczasowej działalności Zarządu Powiatu. Podobnie jak wcześniej starosta zapewnił, że priorytetem działania będzie przede wszystkim sprawa szpitala sandomierskiego, modernizacja i poprawa dróg  oraz oświata. 


- Chcę współpracować z każdym. Chciałbym, aby wszyscy radni wspólnie z Zarządem Powiatu decydowali o podejmowanych inicjatywach i wspólnie dokładali starań do ich realizacji – mówił Marcin Piwnik, starosta sandomierski. 


Nowy starosta sandomierski przedstawił również swoją inicjatywę częstszych spotkań radnych z Zarządem Powiatu. 
W dalszej części obrad radni powołali komisje stałe. Ustalone zostały składy osobowe komisji rewizyjnej, komisji skarg, wniosków i petycji oraz pozostałych komisji rzeczowych. Radni przyjęli również nowy rozkład godzin pracy aptek. Uchwalony został „Program współpracy Powiatu Opatowskiego z organizacjami pozarządowymi”. W trakcie sesji jednogłośnie radni podjęli uchwałę zmieniającą w sprawie określenia zadań, na realizację których przeznacza się środki przekazane przez Prezesa Zarządu PFRON na 2018 rok. 
W czasie sesji dokonano zmian w  Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Sandomierskiego oraz tegorocznym budżecie.
Obrady zakończyły interpelacje i zapytania radnych. Radni w tym punkcie obrad podjęli tematykę wsparcia szpitala powiatowego oraz kwestię zbliżających się odbiorów wykonanych inwestycji drogowych. 
 

 

Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe