Szpital polowy powstanie w hali Targów Kielce?

  • 19.10.2020, 16:18 (aktualizacja 19.10.2020, 16:35)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Szpital polowy powstanie w hali Targów Kielce? wikipedia W hali Targów Kielce rozważane jest utworzenie szpitala polowego dla chorych na COVID19

Podziel się:

Oceń:

Jak poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego, szpital polowy mógłby powstać w hali Targów Kielce.

- Po konsultacjach przeprowadzonych wraz z Urzędem Miasta Kielce, wytypowano lokalizację obiektu - stwierdza w komunikacie prasowym Ewa Łukomska. - Obecnie trwają konsultacje logistycznych aspektów funkcjonowania szpitala - dodaje.

Jak podkreśliła rzeczniczka, szpital tego typu jest jednym z wielu możliwych rozwiązań w walce z epidemią, jakie rozpatruje obecnie Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

W wywiadzie dla jednej z rozgłośni regionalnych, Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski powiedział, że szpital polowy posiadałby 900 łóżek. Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, w rozmowie dla tej samej rozgłośni podkreślił gotowość spółki do udostępnienia powierzchni. Prezes chwalił dobre skomunikowanie obiektów targowych: lądowisko dla helikopterów, parkingi i dojazdy, spora przestrzeń zamknięta dookoła.

W razie jeszcze większego rozwoju epidemii, Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało utworzenie szpitali polowych w każdym województwie. Obecnie w Kielcach notowana jest największa ilość zakażeń w regionie. Sytuacja w tamtejszych szpitalach określana jest jako dramatyczna. Brakuje wolnych łóżek oraz respiratorów.

Może być problem z lekarzami, którzy podjęliby pracę w szpitalach polowych. Medyków i tak jest mało w szpitalach stacjonarnych. Lekarze zapowiedzieli, że nie odejdą od łóżek pacjentów.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe