×

Sandomierz z wyremontowanymi ulicami Żeromskiego i Mickiewicza. Dziś oficjalnie przekazano drogi do użytku

  • 29.11.2018, 13:31 (aktualizacja 29.11.2018, 16:45)
  • Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka
Sandomierz z wyremontowanymi ulicami Żeromskiego i Mickiewicza
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy Sandomierza mogą już bez żadnych utrudnień korzystać z dwóch głównych ulic miasta. Zakończyły się remonty sandomierskich ulic Żeromskiego i Mickiewicza. Zakres prac obejmował głównie wymianę nawierzchni, poprawę zjazdów oraz regulację kratek i studzienek ściekowych. Podczas remontu dróg poprawiono również oświetlenie uliczne i stan chodników. Środki na wykonanie inwestycji drogowej zostały pozyskane z zewnętrznych programów finansowych województwa świętokrzyskiego.

W czwartkowym oficjalnym odbiorze drogi i przecięciu wstęgi udział wzięli przedstawiciele władz województwa, samorządu powiatowego i gminnego, jak również parlamentarzyści i radni.

Remont ulicy Żeromskiego

Prawie trzy miliony złotych kosztował remont ulicy Żeromskiego w Sandomierzu. Na realizację inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie przyznane w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej” w wysokości 1 300 000,00 zł. Pozostałą, brakującą kwotę w postaci wkładu własnego w partnerstwie dołożył Powiat Sandomierski z Gminą Sandomierz. Remont około 600 metrów ulicy Żeromskiego zakładał głownie poprawę nawierzchni drogi i chodników, poprawę zjazdów i dwóch skrzyżowań. Zamontowane zostały także nowe znaki drogowe i poprawione oświetlenie drogowe.

- Remont tej ulicy planowany był już kilka lat temu. Niestety przez niewyjaśnione kwestie własnościowe nie udało się tego zrobić. Dlatego tym bardziej się cieszę, że władze powiatu oraz gminy postarały się i dołożyły wszelkich starań do wyremontowania tej jakże ważnej i długo wyczekiwanej ulicy – mówił podczas odbioru poseł Marek Kwitek.

Mickiewicza również po remoncie

Jak nowa jest także sandomierska ulica Mickiewicza, której remont kosztował prawie dwa miliony złotych. Modernizacja jednej z głównych ulic Sandomierza rozpoczęła się w połowie października. Na remont drogi powiat sandomierski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w wysokości około 1,6 miliona złotych. Pozostała wartość prac została sfinansowana podobnie jak przy ulicy Żeromskiego przez samorząd powiatowy i gminny.

Stan tej drogi już od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia. Mieszkańcy Sandomierza, ale również inni użytkownicy drogi narzekali na stan techniczny ulicy, z której korzystali. Docierały do nas niepokojące sygnały, dlatego staraliśmy się o dofinansowanie i jak najszybszą realizację tej inwestycji drogowej – mówił starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Początkowo na ulicy Mickiewicza miały być wyremontowane również chodniki i krawężniki. Jednak na ich remont trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Przesunięto na przyszły rok.

Dobra współpraca to podstawa

Jak podkreślał Marcin Piwnik, starosta sandomierski do modernizacji jest jeszcze wiele kilometrów dróg w całym powiecie. Zapewnił, że samorząd powiatowy będzie starał się w każdej z gmin zrealizować priorytetowe inwestycje drogowe. Poprawić stan dróg, które wymagają remontu technicznego.

Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec zdradził, że jak do tej pory współpraca z samorządem powiatowym w zakresie planowania i realizacji inwestycji układa się pomyślnie.

- Dowodem na dobrą współpracę jest chociażby ten odbiór drogi. Ważnej dla Sandomierza. W planach jest jeszcze wiele wspólnych inwestycji nie tylko drogowych – mówił burmistrz Marcin Marzec.

 

 

 

 

 

Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka

Czy uważasz, że remont ulic Żeromskiego i Mickiewicza to dobra inwestycja?

Zdjęcia (5)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adam
adam 29.11.2018, 13:55
Super wyglądają te drogi teraz ;)

Pozostałe