Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia - zgodnie z zaleceniem NFZ. Koronawirus powodem decyzji "z góry"

Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia - zgodnie z zaleceniem NFZ. Koronawirus powodem decyzji "z góry" Fot. Telewizja Sandomierz Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu ogranicza planowe przyjęcia. Ma to związek z zaleceniem Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Sandomierski szpital nie jest wyjątkiem, ponieważ takie działania pojejmują wszystkie placówki w kraju.

Jak zapewnia dyrektor lecznicy, dr Marek Kos zaistniała sytuacja nie będzie miała wpływu na udzielenie pomocy pacjentom, którzy zgłoszą się z dolegliwościami na Szpitalny Oddział Ratunkowy.


- Zapewniamy jednak, że każdy człowiek, który będzie potrzebował pilnej pomocy medycznej zostanie przyjęty w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak również hospitalizowany na oddziałach szpitalnych – wyjaśnia dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 


Dyrektor sandomierskiego szpitala, podkreślił również fakt, że pomimo trwania pandemii koronawirusa szpital świadczy usługi zdrowotne w pełnym zakresie. Okresowo zawieszone są natomiast przyjęcia planowe i pilne w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym oddziale. Przypomnijmy, że taka sytuacja obecnie  dotyczy oddziału kardiologicznego i ortopedycznego. Natomiast wcześniej zawieszone oddziały takie jak oddział wewnętrzny i nefrologii wznowiły już przyjęcia. 


Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu został wyznaczony do leczenia chorych zakażonych COVID-19 w zakresie leczenia zawałów serca oraz pacjentów neurologicznych. W szpitalu powstał tak zwany oddział buforowy, na którym pacjenci zakażeni koronawirusem otrzymują niezbędną pomoc lekarską. 


- Oddział pracuje w specjalnym reżimie sanitarnym, chroniąc bezpieczeństwo chorych i personelu. Osoby nie wymagające hospitalizacji na tym oddziale są z niego wypisywane – mówi Marek Kos.


W województwie świętokrzyskim oprócz sandomierskiego szpitala zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji leczy się również w Starachowicach i  Busku – Zdroju. Od najbliższego poniedziałku chorzy na COVID-19 będą leczeni także w Szpitalu Świętego Leona w Opatowie. 

 

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe