Oba namioty znikną spod sandomierskiego szpitala. Pacjenci zamiast tam - będą trafiać do ogrzewanych pomieszczeń

  • 23.10.2020, 14:42 (aktualizacja 23.10.2020, 15:17)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Oba namioty znikną spod sandomierskiego szpitala. Pacjenci zamiast tam - będą trafiać do ogrzewanych pomieszczeń Fot. archiwum Jeden z namiotów, które pod sandomierskim szpitalem stanęły w marcu.

Podziel się:

Oceń:

Już niebawem znikną wszystkie namioty ustawione pod Szpitalem Specjalistycznym Duża Świętego w Sandomierzu. Taka decyzja dyrekcji lecznicy podyktowana jest dobrem pacjentów. Już niebawem zarówno wymazy w kierunku badań na koronawirusa, jak również pomieszczenie pierwszego stopnia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie przeniesione do ogrzewanych pomieszczeń.
Widok namiotów przed sandomierskim szpitalem już nikogo nie dziwi. Dokładnie od marca namioty stanowiły miejsce przyjęć pacjentów i miejsce pobrań wymazów do badań na obecność zakażenia koronawirusem. O tym, że badania muszą być prowadzone w komfortowych warunkach mówi starosta sandomierski, Marcin Piwnik.
 
- Przed nami jesień i zima, i co się z tym wiąże zmiana temperatur. Należy zrobić wszystko, aby warunki lokalowe i pracy służb medycznych były cywilizowane – wyjaśnia starosta Marcin Piwnik.
 
Po usunięciu sprzed sandomierskiego szpitala namiotów punk pobrań zostanie przeniesiony do wyremontowanych pomieszczeń garażowych nieopodal głównego wejścia do lecznicy. Natomiast pierwszy poziom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie w funkcjonował w wiacie, która do tej pory służyła karetkom pogotowia.
 
Z powodu coraz większej liczby zachorowań na COVID-19 w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy przygotowuje specjalne izolatki.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe