"J***ć PiS" przed komendą, seminarium i biurem poselskim. Marsz w obronie praw kobiet w Sandomierzu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad trzysta osób przeszło w niedzielę wieczorem ulicami Sandomierza w marszu w obronie praw kobiet.

W niedzielę protest z udziałem kilkuset osób odbył się w Sandomierzu. W ten sposób wyrażono sprzeciw podjętym decyzjom w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, skandując ostre hasła: „J***ć PiS”, „Nie dla piekła kobiet” „Walczcie z wirusem, nie z kobietami”, „Wybór nie zakaz”.


Protest w Sandomierzu rozpoczął się o godzinie 19 przed Bramą Opatowską. Uczestnicy przeszli przez Starówkę, siedzibę policji i Wyższe Seminarium Duchowne. Niedzielny protest zakończył się przy biurze poselskim Marka Kwitka, parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości (budynek "kółek rolniczych" przy ulicy Armii Krajowej). Po ponad półtoragodzinnym marszu, policjanci przez megafon upomnieli protestujących, informując o konsekwencjach nielegalnego protestu. Chwilę później z tłumu wystrzeliło kilka petard. Protestujący rozeszli się. 

Jak informowały środowiska protestujących, kolejna manifestacja planowana jest w poniedziałek o godzinie 19. Podobnie jak w niedzielę, wyruszy sprzed Bramy Opatowskiej w Sandomierzu.

W całej Polsce od kilku dni odbywają się strajki niezadowolonych Polek i Polaków ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność z ustawą zasadniczą zapisu o możliwości przerwania ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe