Kolejny marsz w obronie praw kobiet i zapowiedź następnego. Jutro protestujący zamierzają przejść pod dom sandomierskiego posła

  • 26.10.2020, 21:29 (aktualizacja 26.10.2020, 21:44)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzisiejszy protest w obronie praw kobiet w Sandomierzu był już nieco spokojniejszy niż niedzielny. Chociaż mimo to nie obyło się bez licznych interwencji sandomierskiej policji.

Znacznie mniej, bo ponad 100, w większości młodych osób wzięło udział w dzisiejszym marszu ulicami Sandomierza. Poniedziałkowy marsz miał wyrazić sprzeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego w Polsce.


Przypomnijmy, że w całym kraju od kilku dni odbywają się strajki niezadowolonych Polek i Polaków ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność z ustawą zasadniczą zapisu o możliwości przerwania ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu. 


Dziś drugi dzień z kolei ulicami Sandomierza maszerowali protestujący, którzy po okrążeniu Rynku Starego Miasta zostali stłumieni przez policję. Jednak po rozproszeniu się w małe grupy młodzież przeszła na ul. Koseły, gdzie mieści się biuro poselskie posła na Sejm, Marka Kwitka. Tutaj ponownie policja przystąpiła do licznych interwencji, w których zagroziła młodzieży zatrzymaniami. Marsz zakończył się na osiedlu Rokitek. 


Podczas marszu środowiska protestujących informowały o kolejnym proteście w obronie praw kobiet, który ma rozpocząć się jutro o godzinie 19.00 pod Bramą Opatowską. Protestujący zapowiedzieli także orientacyjną trasę marszu. Zamierzają przejść spod Bramy Opatowskiej na ulicę 15-go Sierpnia, gdzie  jak twierdzą zapalą znicze pod domem posła Marka Kwitka. Marsz ma zakończyć się natomiast pod biurem poselskim na ul. Koseły, gdzie również mają zapłonąć symboliczne świece. 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe