Sandomierz: Raport policji po wczorajszym marszu: Jedna osoba zatrzymana i cztery wystawione mandaty

  • 27.10.2020, 11:26 (aktualizacja 27.10.2020, 11:53)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu podsumowali wczorajsze działania w związku z zabezpieczeniem uczestników protestu w obronie praw kobiet. Jak szacuje sandomierska policja w wczorajszym marszu ulicami Królewskiego Miasta udział wzięło około 200 osób.
Według informacji przekazanych przez oficera prasowego sandomierskiej policji mł. asp. Paulinę Kalandyk wczorajsze działania funkcjonariuszy polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno uczestnikom protestu jak również mieszkańcom Sandomierza.
 
W akcji, w której udział wzięło 26 policjantów i około 200 uczestników protestu nie obyło się bez kar. Jak zostaliśmy poinformowani podczas poniedziałkowego protestu doszło do 4 wykroczeń w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów prawnych. Za ujawnione wykroczenia 4 uczestników protestu zostało ukaranych mandatem karnym. Jak dodaje mł. asp. Paulinę Kalandyk zostały również skierowane wnioski do sądu.
 
Jedna osoba biorąca udział w proteście została zatrzymana w związku z popełnionymi wykroczeniami polegającymi na drastycznym zakłóceniu porządku.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe