Zmiany na fotelu dyrektora. Czy od 1 listopada w Zamku będzie bezkrólewie?

  • 27.10.2020, 14:53 (aktualizacja 27.10.2020, 16:32)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Zmiany na fotelu dyrektora. Czy od 1 listopada w Zamku będzie bezkrólewie? Fot. Telewizja Sandomierz Dominik Kacper Płaza, dotychczasowy dyrektor muzeum i Kinga Kędziora-Palińska zaproponowana na stanowisko p.o. dyrektora.

Podziel się:

Oceń:

Dominik Kacper Płaza zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu po tym, jak wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Oficjalnie dotychczasowy szef sandomierskiego muzeum pełni swoje obowiązki do końca października. Jednak jak wiadomo Kinga Kędziora-Palińska, dotychczasowy pracownik muzeum, reprezentuje dyrektora jednostki na podstawie stosownego pełnomocnictwa.
Jak poinformował rzecznik prasowy burmistrza, Michał Mendak kandydatura Kingi Kędziory – Palińskiej na to stanowisko została zarekomendowana przez dotychczasowego dyrektora Muzeum Okręgowego. Taka propozycja została przedstawiona przez burmistrza, Marcina Marca do zaakceptowania pozostałym organizatorom instytucji, czyli ministrowi kultury, marszałkowi województwa świętokrzyskiego i staroście sandomierskiemu. Michał Mendak wyjaśnił, że obowiązek uzgodnienia tego typu decyzji ze wszystkimi partnerami wynika z umowy dotyczącej współprowadzenia muzeum.
 
Aby powołać osobę na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora, wszyscy współprowadzący Muzeum Okręgowe w Sandomierzu muszą na konkretną kandydaturę wyrazić zgodę i ją zaakceptować. Zgodnie z prawem partnerzy muzeum mają określić swoją decyzję do 30 października, jednak jak dotąd nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie.
 
Taka sytuacja potrwa kilka najbliższych miesięcy, ponieważ oficjalny konkurs na stanowiska dyrektora muzeum ma odbyć się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. 
 
Kinga Kędziora – Palińska jest pracownikiem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, gdzie pracuje w Dziale Etnograficznym na stanowisku Głównego Inwentaryzatora.
Katarzyna Kaszluga | k[email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe