W ramach zajęć hortiterapii przy Caritas powstanie ogród i ścieżka sensoryczna

  • 27.10.2020, 17:56 (aktualizacja 27.10.2020, 17:59)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jak już informowaliśmy Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje projekt „Samodzielność drogą do sukcesu”, którego głównym celem jest przede wszystkim zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. W ramach prowadzonego projektu uczestnicy mają okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów.

Do tej pory dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego, trening umiejętności społecznych oraz zajęcia stolarskie i kulinarne. W ostatnim czasie podopieczni projektu mają również okazję do uczestniczenia w zajęciach hortiterapii, które w połączeniu z pięknem przyrody dają również wiele dobrego. Uczestnicy przy pracach na świeżym powietrzu mogą się zrelaksować, ale również pozytywne pobudzić. Jak mówią organizatorzy zajęć z hortiterapii ich program jest przygotowany tak , żeby z każdy z uczestników pracował zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami. 


Każde z zajęć organizowanych w ramach projektu niosą ze sobą jakiś efekt. A jaki przyniosą te? Na to pytanie odpowiedziała przed naszą kamerą koordynatorka projektu, Karolina Łętowska.
- W ramach zajęć zagospodarowany zostanie teren przy budynku CARITAS. Powstaną tu podwyższone rabaty, w których uprawiane będą warzywa, zioła i kwiaty. W dalszej kolejności powstanie ogród i ścieżka sensoryczna – mówi Karolina Łętowska. 


W ramach projektu oprócz ciekawy zajęć, każdy z 21 uczestników projektu objęty jest  profesjonalną opieką psychologa oraz logopedy. „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” to projekt współfinansowany ze środków PFRON.

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe