Polska: 20 156 zakażeń w kraju, z czego prawie 600 to przypadki z województwa świętokrzyskiego!

Polska: 20 156 zakażeń w kraju, z czego prawie 600 to przypadki z województwa świętokrzyskiego!

Podziel się:

Oceń:

Dzisiejsza liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w kraju to 20 156. W województwie świętokrzyskim również liczba zakażeń nie maleje. W ciągu ostatniej doby odnotowano 599 zakażeń koronawirusem i prawie 100 ozdrowień. Niestety w województwie odnotowano również 21 kolejnych zgonów.
Najwięcej zakażeń SARS CoV-2, bo 233 potwierdzono u mieszkańców Kielc. Zakażenie patogenem stwierdzono u 92 mieszkańców powiatu skarżyskiego, 58 z sandomierskiego, 51 z koneckiego, 48 z ostrowieckiego, 45 z jędrzejowskiego i 26 ze staszowskiego. Ponadto zarażenie koronawirusem stwierdzono u 13 osób z powiatu opatowskiego, 8 z buskiego, po 4 z powiatów kieleckiego, pińczowskiego i kazimierskiego oraz u 2 mieszkańców z powiatu starachowickiego i jednej osoby z powiatu włoszczowskiego.
 
Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanepidu w Kielcach zakażenie SARS-C0V-2 minionej doby stwierdzono także u 10 mieszkańców spoza naszego województwa, którzy byli hospitalizowani w świętokrzyskich szpitalach. Są to osoby z powiatów: świętochłowickiego, będzińskiego, zabrzańskiego, częstochowskiego, tarnogórskiego, jaworznickiego i bytomskiego.
 
Z kolei z COVID-19 ozdrowiało 50 mieszkańców powiatów: jędrzejowskiego, ostrowieckiego, starachowickiego, skarżyskiego, staszowskiego, kazimierskiego, buskiego, koneckiego i opatowskiego. Zmarło 21 osób - najmłodsza z nich miała 60, a najstarsza 94 lata.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe