Sandomierz: Sto procent więcej pensji za pracę przy COVID-19 nie dla załogi naszego szpitala

  • 03.11.2020, 17:10 (aktualizacja 03.11.2020, 17:36)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Marek Kos, dyrektor sandomierskiego szpitala, alarmuje, że według założeń rządu, większe pensje należą się pracownikom szpitali covidowych, drugiego i trzeciego stopnia. Sandomierski szpitali nie jest covidowy drugiego czy trzeciego stopnia.

Obecnie w sandomierskiej lecznicy przebywa 61 pacjentów zakażonych koronawirusem. Leżą na tak zwanym oddziale buforowym oraz innych oddziałach. Zgodnie z procedurami, powinni niezwłocznie zostać przekazani do szpitali wskazanych przez wojewodę, w których leczy się zakażonych wirusem (Kielce, Busko, Włoszczowa, Opatów, Starachowice). Zdaniem dyrektora, we wszystkich placówkach jest komplet pacjentów i nie można ich tam przekazać, dlatego właśnie, leczeni są w Sandomierzu.

- Mamy pacjentów z koronawirusem, ale jest problem z ich przekazaniem. Żaden szpitali nie przyjmie, to musimy ich leczyć na miejscu, w Sandomierzu - mówi dyrektor. Lekarze, pielęgniarki i inny personel, właśnie za leczenie tych pacjentów nie dostaną pensji o sto procent większej. Za to ich koledzy w szpitalach wyznaczonych jako covidowe, takie pieniądze dostaną, na przykład w Opatowie, gdzie wydzielono zaledwie dziesięć łóżek do leczenia osób zakażonych.

Być może pensje o sto procent większe dostaną diagności laboratoryjni. Większa pensja nie będzie dotyczyła techników, a tych, jako kadry, jest najwięcej. Dodatki mogą też otrzymać pracownicy medyczni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inni pracownicy już nie dostaną. Dodatki nie będą też wypłacone pracownikom rentgena, w którym prześwietla się płuca, niezbędne przy diagnostyce zapalenia płuc.

Dyrektor Kos nie chciał złożyć stuprocentowej deklaracji, ale niewykluczone, że przyzna dodatki za pracę przy Covid z pieniędzy własnych szpitala, choć te dodatki - jak zaznacza dyrektor - obiecywał odgórnie rząd.

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe