Zamknięte sklepy, nauka zdalna dla wszystkich, ograniczenia w turystyce. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

  • 04.11.2020, 17:24 (aktualizacja 07.11.2020, 11:39)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Zamknięte sklepy, nauka zdalna dla wszystkich, ograniczenia w turystyce. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia Źródło: Twitter / Krystian Maj / KPRM

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały od soboty 7 listopada i potrwają co najmniej do 29 listopada.
Na konferencji prasowej szef rządu podkreślał, że druga fala epidemii może być znacznie groźniejsza i dla Polski, i innych krajów niż przypuszczano wcześniej, a zdaniem ekspertów perspektywy dot. epidemii są nieznane.
 
"Zdaje się, że listopad będzie jednym z najtrudniejszych miesięcy, najtrudniejszych momentów w czasie pandemii, przed nami zatem arcytrudny czas, pandemia nasila się, więc nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Dlatego kolejne restrykcje są bardzo potrzebne; chronimy tym samym służbę zdrowia, chronimy też obywateli, chronimy ludzi przed tragicznymi konsekwencjami pandemii" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
 
Całkowity lockdown coraz bliżej?
 
"Jeżeli epidemia przyniesie powyżej 50 przypadków na 100 tys., to włączamy bardzo ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeżeli jednak przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys., to będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny, bardzo zasadnicze zakazy przemieszczania się i wszelkie zakazy, które umożliwią nam realizację scenariusza i dyscyplinę tego scenariusza, który jest nam w teraz najbardziej potrzebny" - powiedział premier.
 
Narodowa kwarantanna zostanie zatem wprowadzona, jeśli w okresie 7 dni liczba nowych zakażeń będzie wynosić ok. 27 tys. dziennie - wynika z zapowiedzi premiera. 
 
"Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25, ale poniżej 50 przypadków na 100 tys. to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeżeli liczba przypadków będzie powyżej 10, ale poniżej 25 przypadków, jest możliwość powrotu do stref żółtych" - dodał premier.
 
Co nas czeka?
 
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe