Od poniedziałku duże zmiany w szkołach. Wraca nauka zdalna, ale nie w przedszkolach. MEN wydało komunikat!

  • 05.11.2020, 17:46 (aktualizacja 05.11.2020, 17:55)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Od poniedziałku duże zmiany w szkołach. Wraca nauka zdalna, ale nie w przedszkolach. MEN wydało komunikat! Fot. Internet

Podziel się:

Oceń:

Nauka zdalna będzie obowiązywać w klasach 1-3 - ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych - tzw. zerówkach oraz w innych formach wychowania przedszkolnego po niedzieli pozostaje bez zmian, czyli jest stacjonarna - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych rozpocznie się w poniedziałek 9 listopada. W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną w Polsce, zdalna nauka dla starszych klas podstawówki i szkół średnich zostaje przedłużona do 29 listopada. Zawieszenie zajęć stacjonarnych przedłużone będzie także dla słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej w czwartkowym komunikacie poinformowało o szkołach i placówkach, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne. "Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian" - czytamy.
 
Oznacza to, że podstawową formą ich funkcjonowania będzie tryb stacjonarny, chyba, że zgodę na inną formę funkcjonowania (tryb mieszany - gdzie część dzieci ma zajęcia w placówce, a część zdanie, lub tryb całkowicie zdalny) wyrazi sanepid.
 
Jak podaje resort edukacji stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe