Będzie wielki remont w sandomierskim szpitalu za 15 milionów złotych

Będzie wielki remont w sandomierskim szpitalu za 15 milionów złotych Fot. Michał Leszczyński Budynek główny Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

W całym budynku wymienią centralne ogrzewanie, okna, drzwi, oświetlenie z instalacją elektryczną i zrobią kompleksowy remont wszystkich łazienek. A to nie koniec...

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach projekt na dofinansowanie "Poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii".

Jak informuje Marcin Piwnik, starosta sandomierski, zakres prac jest ogromny.

- Można jasno powiedzieć, że takiego przedsięwzięcia nie było w naszej lecznicy od początku jej istnienia - zauważa starosta Piwnik. I wylicza, że w ramach przedsięwzięcia planowe jest: modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej, wymiana okien zewnętrznych, wymiana drzwi zewnętrznych, ocieplenie stropodachu, modernizacja instalacji oświetlenia wraz z wymianą instalacji elektrycznej, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana instalacji zimnej wody użytkowej, wymiana instalacji kanalizacji, remont kompleksowy wszystkich łazienek.

Zdaniem Marcina Piwnika, wykonanie tej inwestycji znacznie poprawi standardy pobytu pacjentów i jakość pracy personelu oraz znacząco wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz zużycia prądu. Całościowy koszt inwestycji, oszacowano na 15 milionów złotych. Teraz, projekt przejdzie ocenę punktową i weźmie udział w konkursie.

Szpital w Sandomierzu oddano do użytku w 1982 roku. Wcześniej funkcjonował w budynkach przy ulicy Opatowskiej /dawniej Skopenki/. Obecnie lecznica dysponuje 469  łóżkami szpitalnymi i 14 łóżeczkami noworodkowymi oraz 6 inkubatorami na 24 oddziałach. Dodatkowo posiada 52 miejsca na oddziałach dziennych. Przy szpitalu działa kilkanaście poradni specjalistycznych.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe