500 zł dla nauczycieli. Jak otrzymać bon?

  • 07.11.2020, 16:18 (aktualizacja 07.11.2020, 16:27)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
500 zł dla nauczycieli. Jak otrzymać bon? Fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego nauczyciele będą mogli liczyć na refinansowanie wydatków na akcesoria niezbędne do prowadzenia przez nich zajęć zdalnych. MEN podał już zasady otrzymania przez nauczycieli finansowego wsparcia.
Bon dla nauczycieli w wysokości 500 złotych został zapowiedziany przez premiera na jednej z konferencji prasowych w tym tygodniu. Dofinansowanie ma być przeznaczone na zakup akcesoriów i sprzętu elektronicznego pomagającego w prowadzeniu zajęć zdalnych.
 
Ostateczny kształt wsparcia nie został jeszcze zatwierdzony, wiadomo już jednak, jakie ogólne zasady będą obowiązywać. Pieniądze mogą dotrzeć do nauczycieli w grudniu 2020 roku.
 
Deklarowana przez rząd kwota 500 zł będzie mogła zostać przeznaczona na zakup komputera, kamery internetowej, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, tabletu, zestawu słuchawkowego, oprogramowania oraz internetu (chodzi zarówno o urządzenia dostępowe, jak i lepszego łącza). Wymagany będzie imienny dowód zakupu.
 
Jak wynika z zapowiedzi, nauczyciele będą mogli również otrzymać zwrot środków wydanych na sprzęt usprawniający prowadzenie zdalnych zajęć, jeśli do zakupu doszło w obecnym roku szkolnym, między 1 września 2020 a 7 grudnia 2020.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Czy nauczyciele powinni otrzymać bon 500 złotych na przygotowanie się do nauki zdalnej?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe