Koniec z wodą w sandomierskich podziemiach. Trwają prace odwodnieniowe na Starówce

  • 09.11.2020, 19:00 (aktualizacja 09.11.2020, 19:07)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O tym, że problem z licznymi przeciekami w sandomierskiej Podziemnej Trasie Turystycznej istnieje już informowaliśmy kilka miesięcy temu, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem one znikną. Do 5 grudnia ma zakończyć się inwestycja prowadzona właśnie na ulicy Opatowskiej i Oleśnickiego związana z odprowadzeniem wód deszczowych, które do tej pory były głównym winowajcą tej problematycznej kwestii.

Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec powiedział, że prowadzona właśnie inwestycja jest bardzo ważnym remontem, ponieważ dotyczy jednej z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Sandomierzu, a jej stan przez ostatnie lata systematycznie ulegał pogorszeniu.

Za zły stan techniczny sandomierskich podziemi odpowiedzialne były przecieki, które już niedługo zostaną zlikwidowane. Jak wyjaśnia burmistrz, Marcin Marzec po wykonaniu inwestycji wody opadowe będą trafiać do kanalizacji burzowej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace związane z poprawą odwodnienia miasto będą kosztować około 11 tysięcy złotych. Jak wyjaśnia naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Urzędu Miasta w Sandomierzu, Krzysztof Kwieciński wykonawca zadania został wyłoniony w drodze zapytań ofertowych. Firma GOBIO ENERGETYKA, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę już rozpoczęła prace. W zakresie robót znalazły się roboty rozbiórkowe, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej z trzech rur spustowych o długości ok. 35 m, wykonanie studzienki rewizyjnej, podłączenie przyłączy do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz roboty nawierzchniowe – odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Realizowane przedsięwzięcie ma zadanie odprowadzenie wód deszczowych z budynków położonych przy ul. Opatowskiej i Oleśnickiego poprzez podłączenie rur spustowych do istniejącej kanalizacji deszczowej. Celem inwestycji jest ograniczenie występowania przesiąków do trasy turystycznej.

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe