Była polna, a będzie asfaltowa. Trwa remont drogi dojazdowej w Wilczycach

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa ograniczyła niektóre ważne dla samorządów inwestycje. Podobnie sytuacja ma się w gminie Wilczyce, gdzie jak wyjaśnia wójt Robert Paluch z powodu ograniczonych możliwości zaplanowane na ten rok inwestycje drogowe nie zostaną zrealizowane.

Jednak pandemia nie przeszkodziła we wszystkim. Są też dobre informacje. Właśnie trwają prace polegające na modernizacji drogi dojazdowej do pól w miejscowości Wilczyce. Na remont 300 metrowego odcinka drogi wewnętrznej gmina pozyskała dofinansowanie z programu odnowy gruntów rolnych. Pozostałą część pieniędzy na wykonanie inwestycji samorząd przekazał z gminnego budżetu. 


Jak dodaje wójt gmina już teraz planuje kolejne inwestycje drogowe, które mają zostać zrealizowane w 2021 roku. W planach do realizacji jest na ten moment 20 odcinków dróg, na których samorząd chce pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 


Roboty związane z modernizacją drogi w Wilczycach potrwają jeszcze do dwóch tygodni. 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe