"Znaki pamięci". Premiera publikacji o miejscach z historii regionu

  • 12.11.2020, 19:03 (aktualizacja 12.11.2020, 19:07)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Znaki pamięci” – to najnowsza publikacja albumowa wydana przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu w której pokazane i opisane jest aż 140 obiektów z poszczególnych gmin powiatu sandomierskiego.
Promocja książki, która odbyła się tuż po oficjalnych obchodach 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Sandomierzu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jak powiedział starosta, Marcin Piwnik wybór tej właśnie daty na premierę publikacji nie był przypadkiem.
 
Wydana publikacja to jedna z najważniejszych książek wydanych w ostatnich latach. Jak podkreślał podczas wydarzenia starosta sandomierski, Marcin Piwnik trafi ona do wszystkich szkół na terenie powiatu, aby przypomnieć młodemu pokoleniu, że niepodległość nie wzięła się znikąd.
 
Autorami albumu są Danuta i Aleksander Paszkowscy, Marcin Piwnik, Anna Szewczyk, Roman Chyła. Cała publikacja została opatrzona natomiast zdjęciami autorstwa Grzegorza Bajaka. Jak wspomnina Danuta Paszkowska każda z wykonanych fotografii opatrzona jest krótkim historycznym komentarzem.
 
Cała publikacja ma natomiast być według autorów zachętą do indywidualnych podróży w poszukiwaniu poszczególnych pamiątek historii w regionie.
 
W wydarzeniu wziął również udział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślił znaczenie tej publikacji dla młodego pokolenia.
 
Marek Kwitek natomiast zwrócił uwagę na fakt, że historia Ziemi Sandomierskiej skupia wszystkie tragiczne wydarzenia, którymi została opatrzona Polska.
 
O tym, że każdy z ukazanych w publikacji obiektów historycznych powinien mieć swojego opiekuna mówił Tomasz Huk, przewodniczący Rady Powiatu.
 
Książka trafiła do rąk uczestników spotkania przed starostwem, ale według zapewnień w najbliższym czasie będzie przekazana m.in. do szkół i bibliotek.
Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe