Sandomierscy radni mówią NIE łamaniu praw kobiet. W poniedziałek mają przyjąć specjalny apel

  • 13.11.2020, 13:58 (aktualizacja 13.11.2020, 15:01)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Sandomierscy radni mówią NIE łamaniu praw kobiet. W poniedziałek mają przyjąć  specjalny apel Fot. Telewizja Sandomierz Jedna z sesji Rady Miasta Sandomierza w budynku Ratusza.

Podziel się:

Oceń:

Na najbliższej sesji sandomierscy radni chcą podjąć „Apel w sprawie poszanowania praw kobiet”. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Sandomierza planowana jest na najbliższy poniedziałek, 16 listopada. Radni Sandomierza chcą na niej zabrać stanowisko w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawa i wolności kobiet. Jak czytamy w dokumencie radni swoim apelem chcą zwrócić się do Prezydenta RP, Rządu RP, Sejmu i Senatu RP.
Autorzy projektu w dokumencie podkreślili, że radykalnie sprzeciwiają się drastycznemu ograniczeniu praw kobiet, jakie nastąpiło 22 października na mocy wyroku „Trybunału Konstytucyjnemu”. W dokumencie czytamy również, że stwierdzenie przez ten organ niezgodności z Konstytucją RP przepisów, które dopuszczały przerywanie ciąży z powodów embriopatologicznych, jest „niedopuszczalne i haniebne”.
 
„Nie możemy przejść obojętnie nad tym, że ten okrutny wyrok zapadł w czasie pandemii wirusa Sars- COV-2, skutecznie paraliżując możliwość wyraźnej społecznej odpowiedzi na tę decyzję".
"Brak dostępu do aborcji narusza art. 7 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych: Nikt nie będzie poddawany torturom lub okrutnemu, nieludzkiemu albo poniżającemu traktowaniu lub karaniu. Orzeczenie z 22 października stoi w jawnej sprzeczności z tymi zapisami ” – czytamy w projekcie apelu.
 
Apel sandomierskich radnych ma być przyjęty na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, zwołanej na poniedziałek, 16 listopada. Obrady, w trybie zdalnym, rozpoczną się o godzinie 12.
 
 
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Czy nauczyciele powinni otrzymać bon 500 złotych na przygotowanie się do nauki zdalnej?

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe