Powrót do szkół coraz bliżej? Minister edukacji wskazuje kto pierwszy wróci do szkolnych ławek

Powrót do szkół coraz bliżej? Minister edukacji wskazuje kto pierwszy wróci do szkolnych ławek Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Minister edukacji w jednym z wywiadów dla popularnej rozgłośni radiowej powiedział, że powrót uczniów do szkół zależy od rozwoju epidemii. Jak zapowiedział jeśli jej wyhamowanie będzie widoczne, to stopniowo będzie się wracać do nauczania stacjonarnego.
Przypomnijmy, że nauka zdalna trwa już od 26 października i miała potrwać do 8 listopada. Niestety w związku z ciągłym wzrostem liczby zakażeń zostały wprowadzone kolejne obostrzenia a co za tym idzie nauka zdalna również została przedłużona i rozszerzona o kolejne klasy. Zgodnie z obowiązującymi rygorami dzieci z pewnością nie wrócą do szkół wcześniej niż po 29 listopada.
 
Przemysław Czarnek pytany o powrót uczniów do szkół po 29 listopada, powiedział, że jeżeli zostałby utrzymany spadek liczby dobowych zakażeń koronawirusem będzie możliwy stopniowy powrót uczniów do szkolnych ławek.
 
Według zapewnień szefa resortu edukacji w pierwszej kolejności do szkół wrócą najstarsze roczniki szkół ponadpodstawowych i podstawowych, a także roczniki najmłodsze z I-III klas szkoły podstawowej.
 
W ankiecie na portalu Telewizji Sandomierz zapytaliśmy czy nasi widzowie są za przedłużeniem przez rząd nauki zdalnej do przerwy świątecznej. Jak wskazują wyniki przeprowadzonej ankiety zdania na ten temat są mocno podzielone, jednak zdecydowana większość, bo aż 60% respondentów udzieliło odpowiedzi TAK. 36% pytanych nie jest za przedłużeniem nauki zdalnej a 4% ankietowanych nie ma zdania w tym temacie.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe