Królewskie Miasto bez zabawy sylwestrowej, ale z pokazem fajerwerków!

  • 17.11.2020, 15:22 (aktualizacja 17.11.2020, 15:48)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Królewskie Miasto bez zabawy sylwestrowej, ale z pokazem fajerwerków! Fot. Internet

Podziel się:

Oceń:

Niestety w tym roku przez pandemie koronawirusa wszystkie ważne wydarzenia, które do tej pory cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród publiczności będą musiały odbyć się w nieco zmienionej formie. Tak będzie również z Sylwestrem, którego dotychczasowa formuła w większości polskich miast również zostanie zmieniona.
W Sandomierzu w ten dzień również nie będzie koncertów ani miejskiej zabawy sylwestrowej na Rynku Starego Miasta w asyście Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Będzie natomiast kilkuminutowy pokaz fajerwerków i życzenia Burmistrza Sandomierza, które dotrą do nas za pośrednictwem dostępnych serwisów internetowych i lokalnych mediów.
 
Jak poinformował Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, wobec aktualnej sytuacji epidemiologicznej spowodowanej koronawirusem, a co za tym idzie ograniczeniami w zakresie zgromadzeń, idąc śladem innych miast w Polsce, także w Sandomierzu tym razem powitanie nowego roku odbędzie się w zmienionej i ograniczonej formie.
 
Całość informacji dyrektora SCK, Wojciecha Dumina publikujemy poniżej:

"Wobec aktualnej sytuacji epidemiologicznej spowodowanej koronawirusem, a co za tym idzie ograniczeniami w zakresie zgromadzeń, idąc śladem wieli innych miast w Polsce, także w Sandomierzu tym razem Powitanie Nowego – 2021 roku – odbędzie się w zmienionej i ograniczonej formie.

Dlatego prosimy, aby o północy 31 grudnia 2020 roku wszyscy mieszkańcy Sandomierza skierowali swój wzrok w stronę Starego Miasta w Sandomierzu. Właśnie wtedy o północy, tradycyjnie jak zawsze dotąd - zaprezentujemy kilkuminutowy pokaz fajerwerków nad sandomierskim niebem. Mamy nadzieję, że będzie on atrakcyjny i widoczny zarówno z lewobrzeżnego jak i prawobrzeżnego Sandomierza. 

W ten wieczór, tradycyjne życzenia noworoczne za pośrednictwem dostępnych serwisów internetowych i lokalnych mediów skieruje też do Państwa - Pan Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza. 

To wyjątkowy i trudny czas dla nas wszystkich, bądźmy ostrożni i przywitajmy rok 2021 zachowując obowiązujący reżim sanitarny. Miejmy jednocześnie nadzieję, że w nadchodzącym roku epidemia ustąpi i w kolejnych latach będziemy mogli wszyscy 
i wspólnie bawić się na sylwestrach pod gwiazdami z muzyką na żywo, przy tanecznym i tradycyjnym korowodzie w rytmie Poloneza i z innymi ciekawymi atrakcjami. 

Wojciech Dumin

Sandomierskie Centrum Kultury"

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe