Lider Bayer Full wyśmiał Kult. W odpowiedzi fani wykupują cały nakład nowej płyty Kazika

  • 18.11.2020, 15:04 (aktualizacja 18.11.2020, 15:35)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Lider Bayer Full wyśmiał Kult. W odpowiedzi fani wykupują cały nakład nowej płyty Kazika fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News Sławomir Świeżyński z Bayer Full i Kazik Staszewski z zespołu Kult

Podziel się:

Oceń:

Fundusz Wsparcia Kultury stał się kością niezgody wśród różnych środowisk. Na wsparcie szeroko rozumianej branży kultury zostało przeznaczone 400 mln złotych. Milionowe dotacje miały powędrować do artystów, muzyków w tym również przedstawicieli branży disco polo oraz instytucji kultury. Jednak przez społeczne oburzenie kwotami przyznanego wsparcia, jego wypłaty zostały wstrzymane.

Wśród artystów, którzy sięgnęli po pieniądze i znaleźli się na liście dotacji ministra Piotra Glińskiego są m.in. Beata Kozidrak, bracia Golec, Kamil Bednarek, Rafał Maserak, Małgorzata Foremniak, Piotr Polk, Michał Koterski, Paweł Stasiak z Papa Dance, Jacek Kawalec czy Marcin Kydryński. Jednym z beneficjentów tego programu wsparcia jest również zespół disco polo Bajer Full, który miał otrzymać ponad 550 tysięcy złotych. Wymienione przez nazwiska i nazwy zespołów to tylko nieliczne pozycje z listy, która wywołała spore zamieszanie. 

O tym, że Fundusz Wsparcia Kultury podzielił również branżę artystyczną mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach. Największym ogniwem tego konfliktu stała się wypowiedź lidera wspomnianego już zespołu Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego, który wystąpił w programie „Debata Dnia” w Polsat News i skrytykował stanowisko Kazika Staszewskiego. Przypomnijmy, że Lider zespołu KULT odrzucił pomoc tłumacząc, że w prawdziwej potrzebie są osoby walczące z pandemią w ramach systemu ochrony zdrowia i sumienie nie pozwoliłoby mu przyjąć pieniędzy zabranych podatnikom. 

W programie Agnieszki Gozdyry Sławomir Świeżyński odniósł się do takiego zdania nazywając zespół KULT dawno zapomnianym. Lider zespołu Bayer Full retorycznie podczas swojej ironicznej wypowiedzi zapytał również: „Kto by chciał ich płytę kupić?”

W odpowiedzi na zaprezentowane stanowisko Kazika Staszewskiego oraz bulwersującą odpowiedź lidera Bayer Full fani wykupili cały nakład ostatniej płyty Kultu, nagranej  podczas występu na Festiwalu Pol’And’Rock. 

Do całej sytuacji odniósł się również Jurek Owsiak, organizator festiwalu i wydawca nagranej podczas koncertu płyty Kultu. 

„Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne” – napisał.
Dodał także, że cały dostępny nakład został wysprzedany. „W tym momencie złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie  11 000 płyt Kultu. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wysprzedał się w całości”. 


 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe