Zdalne przedszkola? Minister edukacji to skomentował

  • 19.11.2020, 17:21 (aktualizacja 19.11.2020, 17:39)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Zdalne przedszkola? Minister edukacji to skomentował Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Do 29 listopada potrwa nauka zdalna dla szkół podstawowych i średnich. Jak do tej pory wszystkie przedszkola pracowały stacjonarnie. Czy to się zmieni? O to czy przedszkola przejdą na tryb zdalny został zapytany minister edukacji Przemysław Czarnek na dzisiejszej konferencji dotyczącej zmian w egzaminach państwowych.
Szef MEN na pytanie o przedszkola odpowiedział, że na razie nie ma takich planów, jednak jak dodał wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.
 
- Nie planujemy zawieszenia zajęć stacjonarnych w przedszkolach. Wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii koronawirusa. To, że nie planujemy teraz, nie znaczy, że nie będzie takiej konieczności w przyszłości - powiedział szef MEN Przemysław Czarnek.
 
Jak dodał, działania rządu, starania środowisk nauczycielskich, rodziców i Polaków, powinny doprowadzić do tego, że w perspektywie kilku tygodni pandemia zostanie opanowana, a dzieci będą mogły stopniowo wracać do szkół.
 
O tym, że sytuacja z trybem nauki w przedszkolach może się zmienić, szef MEN mówił także w środę.
 
- Mamy nadzieję, że taki tryb, tryb stacjonarny utrzyma się przez cały czas - powiedział. - Jeśli będzie taka sytuacja, że w jakimś momencie będziemy musieli przechodzić również na tryb zdalny w nauczaniu przedszkolnym, to będziemy oczywiście poszukiwać rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami nauczycieli - mówił minister na konferencji, na której poinformował, że podpisuje rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe