Debata „Rezydencje Królewskie. Oficjalne i letnie” już jutro wieczorem!

  • 19.11.2020, 17:55 (aktualizacja 19.11.2020, 18:03)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Debata „Rezydencje Królewskie. Oficjalne i letnie” już jutro wieczorem! Fot. Plakat wydarzenia

Podziel się:

Oceń:

Organizatorzy zachęcają do udziału w jutrzejszej debacie online „Rezydencje Królewskie. Oficjalne i letnie”, która rozpocznie się o godzinie 18.00 w ramach tegorocznej edycji programu „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”.
Podczas debaty poznamy historię rezydencji królewskich w Polsce, ich powiązanie ze statusem najwyższej reprezentacji władzy w kontekście historycznym, obyczajowym i politycznym. Dowiemy się również co miało wpływ na ich wyposażenie, jak powstawały kolekcje, jakie były upodobania artystyczne poszczególnych władców. Będziemy także rozmawiać o tym, czy program „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” jest drogą do utworzenia polskiej marki Rezydencji Królewskich.
 
W spotkaniu wezmą udział reprezentanci pięciu Rezydencji Królewskich:
• dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu
• prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie,
• dr hab. Janusz Trupinda, Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku,
• prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Wawer, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie,
• dr hab. Tomisław Giergiel, Kierownik Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Zamku Królewskim w Sandomierzu.
 
Debata będzie można obejrzeć pod następującymi linkami: https://www.facebook.com/zamek.krolewski.warszawa/posts/3768399463170203 oraz https://www.youtube.com/watch?v=LnrofscUKDg&feature=youtu.be
 
Debata będzie również dostępna na stronach i fb Rezydencji Królewskich, a także Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe