Szkoły i restauracje zamknięte do Świąt Bożego Narodzenia. Jakie jeszcze zmiany ogłosił dziś Mateusz Morawiecki?

Szkoły  i restauracje zamknięte do Świąt Bożego Narodzenia. Jakie jeszcze zmiany ogłosił dziś Mateusz Morawiecki? Fot. Kancelaria Premiera

Podziel się:

Oceń:

Dziś odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego na której ogłosił plan dalszych działań walki z epidemią koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. szkół, restauracji i galerii handlowych.
Przed nami okres, który nazywamy 100 dni solidarności. To dlatego, że na koniec tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka, nawet jeśli nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić, to duża część populacji zaszczepieni pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń - wskazał premier Mateusz Morawiecki.
 
Podczas konferencji szef rządu ogłosił m.in. przedłużenie nauki zdalnej w szkołach do świąt Bożego Narodzenia, a także płynne przejście w ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021. Do świąt nie będą działać też restauracje (poza wynosami). Od przyszłej soboty mogą zacząć pracę zamknięte do tej pory sklepy, ale tylko w najwyższym reżimie sanitarnym.
 
- Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do (...) 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek - a 17-18 stycznia" - powiedział Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.
 
Premier poinformował również, że jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek. "Ten horyzont właśnie jest potrzebny po to, by szybko przygotować dystrybucję i proces szczepień" - dodał.
 
Co zakłada pierwszy etap planu 100 dni solidarności:
• Od 28 listopada placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie solidarnym. Mowa również o salonach meblowych. Sklepy będą też otwarte w dwie niedziele: 13 grudnia i 20 grudnia.
• Kina, teatry, gastronomia oraz siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte. Informacja o kolejnych decyzjach w tej sprawie ma być podana do 27 grudnia.
• Szkoły pozostają zamknięte do 27 grudnia. Ferie dla wszystkich regionów kraju będą się odbywać od 4 stycznia do 17 stycznia.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe