×

II. Sesja Rady Miasta Sandomierza - Zobacz zapis transmisji z obrad

  • 07.12.2018, 20:15
  • Piotr Andryka
II. Sesja Rady Miasta Sandomierza - 07.12.2018 - ZAPIS TRANSMISJI
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Rzeczową i merytoryczną sesję odbyli radni Rady Miejskiej w Sandomierzu. Nie brakowało również wielu emocji w podejmowaniu ważnych i istotnych dla mieszkańców oraz instytucji decyzji.

W porządku obrad znalazły się uchwały związane ze zmianami w budżecie i Wieloletnią Prognozą Finansową. Zmiany w budżecie miasta na rok 2018 roku były podyktowane w szczególności prowadzeniem programów długoterminowych. Sporą dyskusję wywiązał projekt uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 100 000 złotych, która miała być przekazana do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu na bieżącą działalność instytucji. Mimo dyskusji radni ostatecznie przyjęli uchwałę i przekażą pieniądze, które jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Dominik Płaza będą dobrze wykorzystane i przeznaczone głównie na wynagrodzenia i organizację wystaw oraz wydarzeń kulturalnych, które przełożą się w niedługim czasie na popularność i rozwój instytucji.    


Ważnym punktem było również powołanie przez radnych komisji stałych. Ustalone zostało także wynagrodzenie Burmistrza Sandomierza, który będzie zarabiał 10 620, 00 zł brutto.  


W trakcie obrad przyjęta została informacja o stanie realizacji zadań oświatowych. Radni spośród swojego grona wybrali  również przedstawiciela do reprezentowania interesów Gminy Sandomierz podczas Zgromadzenia Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki.   


Ostatnią przyjętą uchwałą w piątkowym posiedzeniu radnych był harmonogram dyżurów, które obligatoryjnie zobowiązują radnych do przyjmowania interesantów w ustalone dni. 


Sesję zakończyły interpelacje oraz zapytania radnych, w których głównym tematem był stan boiska oraz Stadionu Miejskiego w Sandomierzu. 

 

Piotr Andryka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe