W Obrazowie spotkali się razem przy wspólnym wigilijnym stole

  • 19.12.2018, 17:10
  • Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka
W Obrazowie spotkali się razem przy wigilijnym stole
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wigilia Bożego Narodzenia to czas radości. Nie wszyscy jednak święta mogą spędzić w gronie rodziny i usiąść przy wspólnym wigilijnym stole. Dlatego potrzebę świątecznego spotkania osób samotnych, bezdomnych i często pozostawionych przez rodzinę dostrzeżono w gminie Obrazów, gdzie po raz kolejny zorganizowano uroczystą wigilię w pensjonacie Wojtasówka.

W poniedziałek świąteczny Bożonarodzeniowy nastrój zapanował w Obrazowie podczas uroczystego spotkania wigilijnego. Do świątecznego stołu gospodarze tradycyjnie już zaprosili osoby bezdomne i samotne, chore i opuszczone. W większości na potężnym życiowym zakręcie.


W atmosferę świat Bożego Narodzenia uczestników wprowadziło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Natomiast świąteczne spotkanie umilił również występ artystów ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie.


O wyjątkowości spotkania w tak licznym gronie w przededniu Świąt Bożego Narodzenia mówiła Anna Biernat, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrazowie oraz wójt Krzysztof Tworek. 
Po przemówieniach i podziękowaniach przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem, po którym wszyscy zasiedli do  stołu, aby posmakować świątecznych potraw. Podczas wspólnej wieczerzy uczestnicy mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Wśród nich nie zabrakło barszczu, pierogów ani śledzi.

 

Katarzyna Kaszluga / Piotr Andryka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe