×

Radni Powiatu Sandomierskiego uchwalili budżet na 2019 rok. Priorytetem będzie pozyskanie środków na funkcjonowanie szpitala

  • 28.12.2018, 13:31 (aktualizacja 28.12.2018, 13:38)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Radni Powiatu Sandomierskiego uchwalili budżet na 2019 rok
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Tuż po świętach, podczas sesji po raz trzeci już spotkali się radni Rady Powiatu w Sandomierzu. W trakcie obrad radni podjęli kilka uchwał, w tym jedną z najważniejszych – uchwałę budżetową.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się tradycyjnie od przedstawienia przez starostę sandomierskiego, Marcina Piwnika sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu. 


Jednym z najważniejszych punktów tej sesji bez wątpienia był budżet powiatu na 2019 rok. Przy 6 głosach wstrzymujących udało się pozytywnie podjąć uchwałę budżetową. Jak wyjaśnia starosta, Marcin Piwnik, uchwalony budżet jest optymalny i zabezpiecza najważniejsze potrzeby inwestycyjne. Nadmienił również, że powiat stara się o dotacje wspierające w zakresie drogownictwa. Priorytetem jest również pozyskanie środków na Szpital Powiatowy w Sandomierzu. 
Pozytywną opinię na temat budżetu przedstawiła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja budżetu. Poza budżetem radni rozpatrzyli również projekty uchwał w sprawie rozkładu godzin pracy aptek oraz zatwierdzili roczny plan kontroli Komisji Rewizyjnej. 


Ważnym punktem ubiegłej sesji było również przedstawienie przez komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, st. kpt. Piotra Krytusa informacji o stanie bezpieczeństwa powiatu. Jak zapewniał stan ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sandomierskiego jest na bardzo dobrym poziomie. Dzięki licznym akcjom edukacyjnym znacznie zmniejszyła się ilość niebezpiecznych zdarzeń. Komendant podziękował również za dotacje z funduszu na modernizację działań strażaków. Środki przyznane zostały również na liczne jednostki OSP, które również dzięki swojej prężnej działalności przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej.    

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe