Po raz czwarty radni spotkali się na Sesji Rady Powiatu Sandomierskiego

  • 15.01.2019, 13:20
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Radni po raz czwarty spotkali się na Sesji Rady Powiatu Sandomierskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pierwsza noworoczna sesja Rady Powiatu w Sandomierzu już za nami. W trakcie czwartego już swojego spotkania radni podjęli kilka kluczowych uchwał. Jednogłośnie uchwalili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie powiatu.

Wtorkowa sesja rozpoczęła się tradycyjnie od przedstawienia przez starostę sandomierskiego, Marcina Piwnika sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu. Starosta omówił również zagadnienie podjęte przez włodarzy gmin i powiat – mowa o reaktywacji Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jak mówi turyści coraz częściej odwiedzają Sandomierz i jego region, dlatego właśnie potrzeba stworzyć wspólnie z gminami odpowiedni produkt turystyczny. 


Jednym z najważniejszych punktów tej sesji były bez wątpienia zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zmiany w budżecie dotyczą przede wszystkim inwestycji drogowych i wsparcia w ramach dotacji celowych organizacji użytku publicznego, które będą prowadzić działania profilaktyczne.  Przedstawione zmiany w uchwale budżetowej pozytywnie zaopiniowała komisja budżetu.  


W trakcie ostatniego posiedzenia radni spośród swego grona wybrali również delegata do Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Interesy Powiatu Sandomierskiego reprezentować będzie starosta Marcin Piwnik


Zmienił się również skład komisji stałych. W skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji wszedł radny Krzysztof Szaraniec. 

Ważnym punktem ubiegłej sesji było również przedstawienie przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłk Artura Gołębiowskiego, informacji na temat prowadzonych działań przez Sandomierską Komendę Uzupełnień.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe